dnes má meniny Gertrúda
zajtra Bernard
19.5. 2022
Hravé upratovanie pre celú rodinu
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Chladné zimné dni spôsobujú, že sa častejšie zdržiavame v pohodlí teplého domova. Čím viac členov rodiny okupuje domácnosť, tým viac neporiadku sa nám ale hromadí. Nebojte sa preto do upratovacieho procesu zapojiť celú rodinu. Rovnako ako účinné čistiace prostriedky, s ktorými bude vaša domácnosť perfektne čistá a vôňavá.

Upratovacia stratégia
Kľúčový spôsob, ako udržiavať poriadok priebežne a bez starostí, je správne rozdelenie ,,bojového“ poľa vo vašej domácnosti. Každému členovi rodiny zverte do rúk určitú časť bytu, nábytku alebo, pre tých odvážnejších, celú izbu, za ktorej čistotu bude zodpovedný. Najlepší čistiaci agent v rodine získa patričnú odmenu, podľa vášho uváženia. Obľúbený koláč bude po poctivej práci zaslúžená odmena. Upratovanie, na ktorom sa podieľa celá rodina zabezpečí v domácností väčší pokoj a pohodu a ubudnú aj hádky.

Kuchyňa bez špinavého riadu
Všetci to dobre poznáme. Ochladí sa a v kuchyni máme hneď viac ľudí, všetci sú hladní a nikomu sa nechce umývať po sebe riad. Čas strávený v kuchyni sa vždy odzrkadlí na množstve špinavého riadu v kuchynskom dreze. Po chutnom jedle síce neostane ani stopa, no kopy tanierov a hrncov tak ľahko nezmiznú.Aby ste to zvládli, zapojte do procesu umývania riadu celú rodinu.

Manžel či priateľ bude určite viac naklonený umývaniu riadu, ak pritom bude môcť sledovať futbalový zápas na tablete či počítači. Deti skúste navnadiť hrou či malou odmenou. Zmerajte im napríklad čas, alebo pustite k tomu obľúbenú hudbu alebo rozprávku. Aby ste umývanie riadu uľahčili sebe a vašim blízkym, voľte vždy kvalitný prostriedok, ktorý vďaka účinnej sile výrazne skráti dobu umývania riadu.

Vyskúšajte napríklad novinku Pur Power Duo Effect, ktorá nielenže čistí riad, ale zároveň predchádza zanášaniu kuchynského odtoku.Zaschnuté zvyšky jedla, pripáleniny či mastnota nebudú mať šancu a riad bude zdobiť čistota, na ktorú ste zvyknutí. Navyše, predchádzate zanášaniu kuchynského odtoku, vďaka čomu sa v ňom nezachytáva mastnota a z drezu sa nešíri nepríjemný zápach. Na konci dňa bude vo vašej kuchyni opäť žiariť čistota a sviežosť.

Malí pištoľníci a interiéroví dizajnéri
Zavadzajú vám pri upratovaní hračky a iné predmety? Zapojte vašich malých pomocníkov a prebuďte v nich interiérového dizajnéra políc či pracovného stola v izbe. Keď už sú deti rozbehnuté, môžu vám pomôcť aj s čistením. Vyskúšali ste už hru na „Divoký západ“? Obľúbený Clin s novou pištoľou zaistí, že s každým jej použitím zasiahnete až o 25% viac povrchu ako tomu bolo doteraz. Do ruky padne ako uliaty a k stlačeniu rozprašovača teraz postačí o tretinu menšia sila.Nastriekať čistiaci prostriedok tak zvládnu aj vaši najmenší, ako malí pištoľníci. Deti môžu maž na starosti napríklad čistenie stolíka a menších plôch, ako sú zrkadlá či nižšie poličky a manžel na nich dohliadne s vysávačom v ruke.

Vy sa zatiaľ môžete presunúť do obývacej izby a pustiť sa do upratovania s vhodným čistiacim prostriedkom. Vyskúšajte napríklad Clin Multi-Shine – dodá dokonalý lesk viac ako 25 rôznym povrchom počnúc sklom či plastom a končiac oceľou a kožou. Vďaka špeciálnej receptúre je ho možné používať aj na chúlostivé povrchy, ako je napríklad televízna obrazovka alebo laptop. A nemôžeme zabudnúť ani na čistotu interiéru automobilu. To už ale Clin Multi-Shine posuňte opäť do rúk mužských zástupcov rodiny. Postará sa o čistotu celého jeho interiéru.

Farebné zázraky na WC
Väčšina gazdiniek si necháva čistenie WC a kúpeľne na záver. Skúste zapojiť manžela či deti a uvidíte, ako si dajú záležať, aby boli kúpeľňa a záchod čisté čo najdlhšie. Ak navyše zvolíte účinné prostriedky, upracete rýchlo a ľahko.

Pre dokonale čistú toaletu použite nový WC čistič s technológiou Colour Indicator Bref 10x Effect, ktorý pri kontakte s vodou zmení farbu. Zloženie zároveň zaistí hygienickú čistotu, pôsobí proti usadzovaniu vodného kameňa, odstraňuje zvyšky nečistôt, čistí pod vodnou hladinou aj pod okrajom misy, neutralizuje zápach a zanecháva sviežu vôňu a lesk. 

 

PR