dnes má meniny Viola
zajtra Gertrúda
18.5. 2022
Jaroslav Cita HOLÁNIK - kniha pre celú rodinu! VIDEO Podporujeme HODINU DEŤOM!
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Ako rodičia sme s nimi usínali – večerníčkové príbehy 
slimáka Maťa a škriatka Klinčeka!

                   
Bolo ich presne 100!

Pamätáte si na tieto čarovné postavičky?

Predstavujeme Vám posledný príbeh
Maťa a Klinčeka z pera, žiaľ, nedávno zosnulého, majstra             príbehov z prírody – príbehov pre deti, pána Jaroslava Citu HOLÁNIK!

            Holánik je príbehom vtáčatka, ktoré našla mamka malého Mirka v kôpke sadzí. Rodina Gregorovcov sa oň postarala a vyspelé vtáča vypustili do prírody! Zaletelo do rozprávky...
Kam inam?
Do chalúpky Maťa a Klinčeka na čarokrásnej čistinke...

       VZÁCNE SLOVÁ AUTORA:

Odporúčanie odborníka:
Užitočnú nadhodnotu literárneho príbehu tvorí populárno-náučný text, ktorý sa vzťahuje jednak na starostlivosť o vtáčiky vypadnuté z hniezda a jednak na dážďovníka (teda konkrétneho vtáčika, o ktorom je príbeh), spracovaný na základe materiálov a informácií Slovenskej ornitologickej spoločnosti (BirdLife Slovensko). Daná časť tvorí informačnú (poznatkovú) bázu danej problematiky, môže vytvárať i operačnú a funkčnú oporu pre konkrétnu starostlivosť o vtáčiky: obsahuje informácie o kŕmení a prikrmovaní vtáčikov, o vtáčích búdkach, o pravidlách: čo, keď nájdeme vypadnuté vtáča?
Okrem toho vedecko-populárny text vytvorí vhodnú podporu literárneho príbehu, nakoľko vývinové špecifiká detí v danom veku (najmä intelektové emócie, zvedavosť, hlad po poznatkoch) sú prirodzeným stimulátorom získavania informácií, čím môže byť podmieňované a motivované aj čítanie.
Ďalším aspektom zámernej nadhodnoty knižky je minimetodika pre rodičov, ako s dielkom pracovať, a to diferencovane vzhľadom na rozličné vekové kategórie (2 – 6 a viac rokov; teda postupne v rozmedzí týchto rokov veku dieťaťa). Pre rodičov bude predstavovať užitočného pomocníka, ktorý im nielen poskytne navigáciu pre plnohodnotné využitie knihy, ale i rámci budovania čitateľských kompetencií a čitateľskej gramotnosti .“  

                                                      PhDr. Ľudmila Hrdináková

kniha vyšla  

 

AKO SI KNIHU OBJEDNAŤ / KÚPIŤ?
knihu HOLÁNIK si môžete objednať cez internetovú stránku www.mamatata.sk (na adresu: info@mamatata.sk s heslom HOLÁNIK - individuálne či hromadne za školu, škôlku, knižnicu ...
cena 8,50 Eur // hromadná objednávka nad 10 ks cena 6,80 Eur (25% zľava)

Kúpou "HOLÁNIKA" podporíte aj Nádaciu pre deti Slovenska - Hodinu deťom! Z každého kusu nákladu venujeme 0,80 Eur! Pridajte sa k nám :-)

Z krstu knihy
HOLÁNIKA sme krstili 14. novembra 2013 v Rozprávkovej dielni Mama, tata, čítajte s nami počas knižného veľtrhu BIBLIOTÉKA 2013. Tešíme sa, že rozprávková dielňa bola plná detí a kamarátov kníh! Vtáčími pierkami knižočku pokrstili deti, Natália Mazanová, prekladateľka a autorka metodických inšpirácií pre rodičov a všetkých tých, ktorí radi s deťmi a deťom čítajú a Ľubomír Gregor - neodmysliteľný hlas slimáka Maťa a škriatka Klinčeka, veď narozprával 100 dielov ich animovaných príbehov! Nemohla chýbať rozprávková torta!

 

FOTO ©  Katka Balanová

HOLÁNIK medzi Najkrajšími knihami Slovenska za rok 2013 - nájdete na výstave v bratislavskej BIBIANE:


 

UKÁŽKY:

 

 

https://www.facebook.com/klincekamato