dnes má meniny Móric
zajtra Zdenka
22.9. 2019

  Najobľúbenejšia detská séria na svete a v posledných rokoch aj na Slovensku.

  Denník odvážneho bojka boduje a práve sa začína nové dobrodružstvo smoliara Grega Heffleyho.

  Jeden trapas za druhým, nevychádza mu takmer nič a ešte musí riešiť veci, ktoré by najradšej hodil za hlavu...

  Je tu Denník odvážneho bojka 13. diel s názvom Snehová bitka. A ku každej knihe aj štýlový odznak zadarmo!

  Keď sa v Gregovej škole začnú snehové prázdniny, z ulice sa stane zimné bojisko. Decká súperia o územie, stavajú obrovské snehové pevnosti a bránia ich neľútostnou guľovačkou. Greg Heffley a jeho verný kamoš Rowley Jefferson sa ocitnú uprostred najhoršej trmy-vrmy.
   

  Jeff Kinney

  Bol raz jeden chlapec, ktorý sa volal Nils Holgersson a žil na malom sedliackom dvore na juhu Švédska. Vlasy mal žlté ako ľan a bol štíhly ako prútik. Žiaľ, bol to nezbedník, čo každému len zle robil. Jeho najobľúbenejšou činnosťou bol spánok, jedlo a stváranie lapajstiev.

  Nils Holgersson a jeho zázračná cesta je láskyplné prerozprávanie klasiky svetoznámej švédskej spisovateľky Selmy Lagerlöfovej s čarovnými ilustráciami Anny Suessovej.

  prerozprávanie diela Selmy Lagerlöfovej, ilustrácie Anne Suessová

  Jazdecká škola Bažantia farma, Katka a jej sesternica Klára, zlomyseľný obchodník s koňmi, pôžička z banky a napínavé dobrodružstvo.

  Začína sa nová séria pre deti od 8 rokov Katka a Azuro.

  Čítajte ďalej a uvidíte, že si rýchlo obľúbite hneď prvý diel s názvom Záchrana Azura.
   

  V Katkinom živote nie je nič, ako bolo predtým. Po smrti jej mamy sa otec odváži na nový začiatok: kúpi jazdeckú školu Bažantia farma, pretože aj s Katkou milujú kone. Banka im poskytne pôžičku, bez ktorej by si farmu s výhodnou polohou nemohli dovoliť.

  Anna Benzingová

  Máme pre vás 2 úžasné tipy z edície Stonožka. Leporelá vo veľkom formáte pre deti od 3 rokov.

  Je totiž dôležité, aby deti prichádzali do kontaktu s knihami od útleho detstva. Knihy podľa psychológov pomáhajú formovať detský svet, jeho osobnosť, ovplyvňujú jeho vzťahy a citové väzby. Preto je dobré vyberať knižky, ktoré majú v sebe posolstvo, hovoria o rodine, vzájomnej pomoci, o dobrých vlastnostiach. Knihy, ktoré sú interaktívne.

  Maciej Szymanowicz, Przemyslaw Liput

  Krásne príbehy, nádherné ilustrácie a vždy posolstvo, ktoré sa snažia posunúť na deti. Tentoraz je tu príbeh Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla 

  Mimi vidí svet rukami a ušami. Je totiž nevidiaca., ktorý je plný čarovných, voňavých a jagavých Vianoc.

  Spolu so svojou najlepšou kamarátkou Lízou už navštívili veľa fantastických svetov plných zábavy, ale aj záhad. Teraz konečne prišli Vianoce.

  Katarína Kerekesová, Katarína Moláková

  Deti si vyžadujú pozornosť, veľa aktivity a často musíte vymýšľať, čo nové im dopriať. Kam ich vziať a čo vymyslieť, aby sa nenudili. Lebo potom vám začnú skákať po hlave – veď to poznáte :)

  Máme pre vás vynikajúci tip.
  Práve vyšla prvá kniha zo série Výlety s deťmi. Volá sa Bratislava pre deti a ponúka 25 najkrajších výletov pre deti v Bratislave a jej bezprostrednom okolí.

  Množstvo informácií, textov, fotografií a ilustrácií je ideálnym námetom na plánovanie rodinných výletov a zmysluplného trávenia voľného času s deťmi.

  Daniel Kollár, Viera Poláková

  Milé deti, poznáte knižku Dobrý deň, opica Škorica?
  Ak áno a rozprávky o slušnom správaní sa vám páčili, tak vás isto poteší pokračovanie príbehov o nezbednej opičke.

  Škorica sa rozhodla, že sa medzi svojich kamarátov vráti, aby s nimi zažila nové dobrodružstvá a naučila sa ďalšie pravidlá slušnosti.

  Ani tentoraz neostane nič dlžná povesti veľkej šibalky a deti budú mať čo robiť, aby ju ustrážili.

  Naša rozprávková opička totiž rada čaruje a neraz sa jej kúzla končia inak, ako si predstavovala. Prajem vám veľa zábavy.

  Váš rozprávkar Peter Stoličný

  Peter Stoličný
  Toľko mien je v kalendári! 
  A koľko je ich na svete!

  Ak to vaše v knižke chýba, zameniť ho môžete.

  Samozrejme, v takej básni, v ktorej by ste chceli byť, aby sa vám pri čítaní mohlo srdce potešiť. 

   
   
   
   
   
   
   
   
  Emília Hubočanová
  Rozprávka Ako išlo vajce na vandrovku je v tejto knižke slovenských ľudových rozprávok Pavla Dobšinského hneď prvá. Nie je to náhoda. Končí sa síce tým, ako sa sedem vandrovníkov – vajce, rak, kačka, moriak, kôň, vôl a kohút – rozuteká do všetkých kútov sveta, celkom tak, ako si to pamätáme, ibaže tentoraz sa vajce „neuloží na odpočinok“, ale rozhodne sa vandrovať ďalej. Kotúľa sa, kotúľa po čarovných končinách Rozprávkova a veru, to mi verte, ocitne sa všelikde a uvidí všeličo. Dozvie sa, ako prešibaný kocúrik dopomohol svojmu pánovi paholkovi Ďurkovi ku kráľovskej neveste a ako prekabátil strašnú ježibabu, začuduje sa, 
   
   
  čo všetko musí smelý Gubčík s neobyčajnými kamarátmi pretrpieť, aby dostal tri zlaté hrušky – napríklad vojsť do rozpálenej pece –, a zažije veľa, veľa iných neuveriteľných príhod. Tieto rozprávky poznali už naši prastarí rodičia a určite si ich obľúbite aj vy. Vajce sa iste poteší, že nevandrovalo nadarmo. 
  Elena Slobodová, ilustrácie Zuzana Hlavatá
  Niekedy sa správame čudne.
  Robíme veci, za ktoré sa neskôr neraz hanbíme.

  Dôležité je, aby sme sa zo svojich chýb poučili, hoci jednoduchšie a menej bolestivé by bolo vziať si ponaučenie z chýb iných. Na druhej strane je prirodzené, že sa dopúšťame omylov, veď sme „len“ ľudia.

  Každý človek je jedinečný, ale zároveň má právo aj na omyly. Keďže máme rozdielne povahy, na tú istú situáciu reagujeme odlišne.

  Podstatné však je, aby sme si porozumeli, aby sme sa usilovali chápať tých druhých. Nastavujeme si tým zrkadlo, učíme sa na seba pozerať, aj keď nie sme dokonalí. 

   
  Dana Hlavatá