dnes má meniny Eugénia
zajtra Konštantín
18.9. 2019

  Ako sa úspešne učiť s ADHD je kniha skúsených autorov Fabiana Grolimunda a Stefanie Rietzlerovej. Sú to švajčiarski psychológovia a odborníci na poruchy pozornosti.

  Prinášajú množstvo konkrétnych a praktických riešení, ako úspešne zvládnuť život s ADHD.
  „Pri komunikácii s rodičmi detí s poruchami ADHD cítime, ako túžia nájsť jedno univerzálne riešenie, jedinečnú metódu, ktorá razom zaženie zo sveta všetky starosti,“ tvrdia autori.„Takéto riešenie neexistuje. Ako sa darí rodinám s deťmi s ADHD zvládnuť školské obdobie? Naše skúsenosti ukazujú, že najväčšie pokroky sú viditeľné u tých detí a rodičov, ktorým sa podarilo aplikovať stratégie a výchovné praktiky po malých krokoch a ďalej v nich vytrvalo pokračovať.“

  Fabian Grolimund; Stefanie Rietzler

  Každý rodič v momente, keď drží svoje dieťa prvýkrát v náručí, pochopí, že rodičovstvo so sebou prináša aj mnoho zodpovednosti rôzneho druhu...

  Vedci dokázali, že počas prvých rokov života má detský mozog taký potenciál, aký už nikdy  nenadobudne. Treba sa vtedy sústrediť na jeho rozvoj a ísť cieľavedome po zdokonaľovaní detského mozgu? Rozvíjať ho stoj čo stoj?

  Álvaro Bilbao

  Áno, dokázali to vedci a niekoľkokrát potvrdili:
  detské knihy naučia malých čitateľov až o 50% viac slov než televízne či internetové programy? A v dospelom veku sa tento pomer ešte zvyšuje...

  Objavte preto čaro príbehov a vyberte si čítanie podľa svojho vkusu. Je tu nový sprievodca svetom kníh Knižný kompas. Inšpiruje vás a odporučí dobré čítanie. Recenzenti, prekladatelia, literárni fajnšmekri a knihomoli radia, čo sa oplatí čítať a prečo.

  kolektív

  Ak sa pýtate, kam váš život smeruje, či má vaša práca zmysel alebo žijete život, ktorý nie je podľa vašich predstáv, môže pomôcť a inšpirovať knižná novinka s názvom Neradost.

  Ide o zbierku poeticko-beletrických diel českého autora Karla Novotného (41), ktoré vytvoril po tom, ako sa u neho prejavila depresívna porucha.

  Karel Novotný

  Presne tým sa riadia
  Tina a Vlado Zlatošovci, autori knižnej novinky Supertelo.

  Manželia sa desiatky rokov venujú ľuďom s nadváhou, pohybu a optimalizácii výživy a životosprávy. Svoje skúsenosti, vedomosti
  a konkrétne návody zhrnuli do knihy Supertelo, prvého komplexného manuálu slovenských autorov.

  Vďaka ich radám a odporúčaniam získate návod na dosiahnutie zdravého, krásneho a vitálneho tela.

  Kniha vás naučí dosiahnuť optimálnu kondíciu bez pomoci trénera.

  Tina Zlatoš Turnerová; Vlado Zlatoš

  Kŕmte alergénmi svoje deti od útleho detstva, opatrne a často.

  Táto stratégia stavia nedávne odporúčania na hlavu. Na prelome storočí sa rodičom dieťaťa do prvého roka odporúčalo vyhýbať sa hlavným potravinovým alergénom, ako sú pšenica, orechy, vajcia, sója, mliečne výrobky, ryby a mäkkýše.

  Dnes však štúdie ukazujú, že vyhýbanie sa im je pravdepodobne to, čo prispieva k alergickej epidémii.

  Kniha Deti bez alergií je majstrovské dielo, ktoré poskytuje rady založené na dôkazoch, ako sa riadiť najnovšími odporúčaniami v oblasti detského stravovania, a zároveň ponúka chutné recepty, ktoré si deti obľúbia.

  Robin Nixonová Pompová

  Objavte tajomstvá našej planéty.

  Kniha Náš svet – prírodné divy planéty Zem je plná nádherných ilustrácií a názorných prierezových schém, ktoré vás vezmú na fascinujúcu obrazovú výpravu po planéte Zem, na ktorej odhalíte jej úžasné tajomstvá.

  Táto encyklopédia pre celú rodinu odpovie na otázky aj tých najzvedavejších a odhaľuje pritom nesmierne divy našej planéty.

   

  kolektív
  Nedokážete si predstaviť, že by sa v domove pre seniorov mohlo stať niečo nezákonné?
   
  Napríklad podozrivé úmrtie, krádeže či obchodovanie s liekmi?
   
  Jeho deväťdesiatročné obyvateľky Siiri, Irma a Anna-Liisa áno!
   
  Život v domove s opatrovateľskou službou pre seniorov Večerný háj na prvý pohľad pôsobí ako bezútešná „čakáreň na krematórium“.
   
  Čas, ktorý sa tu vlečie neuveriteľne pomaly, si starčekovia a starenky krátia hraním kariet, popíjaním červeného vína, navštevovaním pohrebov či jazdou električkami po Helsinkách. Nehovoriac o krúžkoch šikovných rúk, telocviku či večeroch pri harmonike, na ktorých sa obyvatelia zúčastňujú len zo súcitu so zamestnancami.
   
  Minna Lindgrenová

  Rodičia a deti. Okrem lásky, ktorá s týmto vzťahom priamo súvisí, je to cit, ktorý sa dotýka každého z nás. Všetci sme deti svojich rodičov a mnohí máme rodiny, ktoré nadovšetko milujeme. A tak isto vieme, že ako iné vzťahy, tak aj vzťahy rodičov a detí sú zložité a nie vždy všetko vychádza, ako si predstavujeme. Sú však aj plné nádherných chvíľ, ktoré si pamätáme do konca života.

  A aj o tom je knižná novinka Renáty Názlerovej NÁVOD NA OBSLUHU DIEŤAŤA. Autorka hovorí o knihe ako „o zdravo motivačnom románe“, v ktorom predstavuje príbehy slovenských rodín.

  Zaujímavosťou je, že časť deja sa dokonca odohráva v Tunisku a Maroku!

  Možno sa v príbehoch spoznáte, možno vám pripomenú niekoho iného, určite vás však chytia za srdce.

  Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

  Slovenské rodiny a ich príbehy

  Renáta Názlerová

  Určite aj vy chcete vychovať krásne, múdre, šikovné a schopné deti!

  A možno sa vám to občas nedarí – výchovu detí nás nikto v škole neučil a tak ide neraz o systém pokus-omyl.

  Nechajte si poradiť od českej odborníčky Lidmily Pekařovej, ktorá napísala knihu S.O.S. plnú skutočných príbehov zo života partnerov, rodičov a detí.

  Samozrejme, nechýbajú konkrétne riešenia problémov.

  Rodičovstvo, výchova detí, partnerské vzťahy, spolužitie generácii...

   

  Lidmila Pekařová