dnes má meniny Milota
zajtra Nina
11.7. 2020

  Séria Denník odvážneho bojka z pera Jeffa Kinneyho zabáva deti na celom svete už od roku 2007, kedy vyšiel prvé diel. Už vyše desaťročia sledujeme starosti a dobrodružstvá rodiny Heffleyovcov, či už v rodine alebo v škole, kam teda Greg nie veľmi rád chodí... veď, ktoré dieťa? :)

  Teraz je tu 14.diel, v ktorej musí rodina Heffleyovcov ustáť neplánovanú rekonštrukciu. A ako to v ich rodine býva – najmä ak je nablízku smoliar Greg – bude to veľmi dobrodružné, zábavné a napínavé.
  Napokon, prestavba a rekonštrukcia domu nie je nikdy zábava, no nie?

  Vychutnajte si nový diel s názvom
  Na spadnutie.

  Rodina Grega Heffleyho zrazu príde k nečakanému dedičstvu. Všetci sa tešili, výskali... teda Greg a jeho bratia Rodrick a Manny.

  Jeff Kinney

  Všetci rodičia chcú, aby ich deti čítali krásne knižky, pri ktorých sa zabavia, prežijú nádherné chvíle, ale tiež sa niečo priučia. Knižky, ktoré ich tiež rozvíjajú, prinášajú úžitok aj milé príbehy. Máme pre vás skvelý tip na batôžky plné prekvapení od kamošky Stonožky.

  Stonožka je knižná kamoška vašich detí a pripravila 9 úžasných batôžkov, ktoré sú plné prekvapení. Stačí si kliknúť na www.stonozka.sk a vybrať ten najvhodnejší.

  V každom balíčku je 5-6 knižiek, to celé zabalené v špeciálnom žltom batôžku s logom Stonožky a ešte navyše aj sú tam aj nejaké darčeky.

  kol.

  Hugo je psík - malý, trochu biely, trochu strakatý. Jemne namyslený, poriadne tvrdohlavý, ktorý si rád robí čo chce. Niekedy svojho pána Šimona poriadne neposlúcha, hoci ho veľmi ľúbi. V knižke Príhody psíka Huga sa však deti dozvedia o jeho živote oveľa viac. Najmä o tom, ako veľa sa Hugo naučí o živote na dvore so svojimi psími kamarátmi.

  Život na psom dvore nie je pod psa

  Hugo si na dvore nájde veľa kamarátov, ale aj psích nepriateľov. Každý psík je iný. Starý vlčiak Druid naučí Huga ako si vážiť starších. Nezbedný jazvečík Dodo ho vždy privedie do nejakej šlamastiky. Neznámy nováčik Bleki Hugovi ukáže, že nie vždy si psíky navzájom rozumejú okamžite. Niekedy to chce čas. Ale aj keď pochádzajú každý z inej oblasti, môžu nájsť spoločnú reč a možno sa aj spriateliť.

  Michal Červený

  Všetky mamky a otcovia po niekoľkých týždňoch s deťmi ocenia každú dobrú radu. Malých lapajov už nebaví tablet, telka ani počítačové hry a tak prišlo aj na čítanie. Aby ste ho deťom spríjemnili, urobili atraktívnym a najmä zapojili do akcie aj tie staršie, potrebujete pomocníka!

  Je tu šikovný bobor Karol a jeho kamarát Gustík. Hneď v dvoch knihách prinášajú šesť aktivít, ktoré môžete robiť spolu s nimi.

  Šikovný bobor Karol šije, pečie, maľuje

  Vďaka tejto knižke sa vaše deti naučia, ako ušiť zásteru, ako upiecť narodeninovú tortu aj ako si krásne namaľovať skrinku. Všetky tri činnosti môžete robiť spoločne alebo ich môžu robiť menšie deti pod dohľadom starších súrodencov.

  V knižkách nájdu nielen presný postup, ale aj rôzne dobré rady. Ak už máte po ruke šijací stroj, pretože doma šijete rúška na tvár, môžete popritom spoločne s deťmi ušiť krásnu zásteru.

   

  Lars Klinting

  Vo vydavateľstve Fortuna Libri vychádza pokračovanie mimoriadne úspešnej a čitateľmi oceňovanej série pre deti o opici Škorici.

  Poučné i veselé príbehy opice Škorice s nádhernými ilustráciami Sabíny Liptákovej vyšli zatiaľ v dvoch knižkách:
  Dobrý deň, opica Škorica
  Opica Škorica opäť vystrája.

  Tá druhá dokonca bola odmenená cenou Slovenská detská kniha roka 2018!
   

  Peter Stoličný

  Zvieratá Slovenska je unikátna knižka slovenských autorov Mariany a Matúša Hyžných, určená celej rodine. Predstavuje päťdesiat druhov zvierat žijúcich na Slovensku a ponúka množstvo takých zaujímavostí z ich života, o akých ste možno ani netušili.

  Mariana Hyžná, Matúš Hyžný

  „Tam, kde rád si každý zaspieva 

  a kde s piesňou všetko ožíva,

   je krajina Spievankovo…“

  Azda sa nenájde dieťa, ktoré by nepoznalo a nemilovalo pesničky Spievanky a Zahrajka zo Spievankova.

  Tentoraz sa Spievanka a Zahrajko rozhodli, že obľúbené piesne zozbierajú do spevníčka, aby si ich deti dokázali kedykoľvek zaspievať i zahrať. Vo vydavateľstve Fortuna Librivychádza nádherne ilustrovaný SPEVNÍČEK PLNÝ PESNIČIEK A KRESBIČIEK.

  Kristína Hroznová

  Ako na to? To sa dozviete v knižke Popletený drak, ktorá vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri.

  V Mrakožrútove žili troj-, štvor-, šesť- i sedemhlavé draky, ktorých hrubá koža hýrila všetkými farbami. Lietali po svete a všade robili neplechu. Vystrájali, strpčovali ľuďom život a ešte ich za to vládca všetkých drakov Mrakožrút aj pochválil. Len jediný, trojhlavý drak Horiburt, bol dobrák od kosti. Pravda, bol i trochu lenivý, len by vylihoval v jaskyni a nič nerobil. Mrakožrúta to raz tak nahnevalo, že ho vyhnal z dračej ríše, aby sa naučil páchať zlo a našiel preňho dračie srdce.

  Dana Hlavatá

    

  Tieto nádherne ilustrované knižky si vás podmania fascinujúcim svetom dinosaurov a nebezpečnou cestou do divočiny. V knihe Dinosaury nájdete ohromujúce ilustrácie množstva dinosaurov od obrovského diplodoka po opereného velociraptora. Zoznámite sa s mohutnými obrami, akými boli bylinožravý Dreadnoughtus či dravcov ako Tyrannosaurus alebo Spinosaurus.

  Tom Jackson

   
  Vo vydavateľstve
  Fortuna Libri vychádzajú ďalšie interaktívne leporelá z pera slovenskej autorky Eleny Rabčanovej, ktoré určite potešia všetky deti, najmä tie mladšie.

  Vďaka nim zažijú veľa zábavy.

  Elena Rabčanová