dnes má meniny Frederik Frederika
zajtra Viktor
25.2. 2020

  Vo vydavateľstve Fortuna Libri vychádza pokračovanie mimoriadne úspešnej a čitateľmi oceňovanej série pre deti o opici Škorici.

  Poučné i veselé príbehy opice Škorice s nádhernými ilustráciami Sabíny Liptákovej vyšli zatiaľ v dvoch knižkách:
  Dobrý deň, opica Škorica
  Opica Škorica opäť vystrája.

  Tá druhá dokonca bola odmenená cenou Slovenská detská kniha roka 2018!
   

  Peter Stoličný

  Zvieratá Slovenska je unikátna knižka slovenských autorov Mariany a Matúša Hyžných, určená celej rodine. Predstavuje päťdesiat druhov zvierat žijúcich na Slovensku a ponúka množstvo takých zaujímavostí z ich života, o akých ste možno ani netušili.

  Mariana Hyžná, Matúš Hyžný

  „Tam, kde rád si každý zaspieva 

  a kde s piesňou všetko ožíva,

   je krajina Spievankovo…“

  Azda sa nenájde dieťa, ktoré by nepoznalo a nemilovalo pesničky Spievanky a Zahrajka zo Spievankova.

  Tentoraz sa Spievanka a Zahrajko rozhodli, že obľúbené piesne zozbierajú do spevníčka, aby si ich deti dokázali kedykoľvek zaspievať i zahrať. Vo vydavateľstve Fortuna Librivychádza nádherne ilustrovaný SPEVNÍČEK PLNÝ PESNIČIEK A KRESBIČIEK.

  Kristína Hroznová

  Ako na to? To sa dozviete v knižke Popletený drak, ktorá vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri.

  V Mrakožrútove žili troj-, štvor-, šesť- i sedemhlavé draky, ktorých hrubá koža hýrila všetkými farbami. Lietali po svete a všade robili neplechu. Vystrájali, strpčovali ľuďom život a ešte ich za to vládca všetkých drakov Mrakožrút aj pochválil. Len jediný, trojhlavý drak Horiburt, bol dobrák od kosti. Pravda, bol i trochu lenivý, len by vylihoval v jaskyni a nič nerobil. Mrakožrúta to raz tak nahnevalo, že ho vyhnal z dračej ríše, aby sa naučil páchať zlo a našiel preňho dračie srdce.

  Dana Hlavatá

    

  Tieto nádherne ilustrované knižky si vás podmania fascinujúcim svetom dinosaurov a nebezpečnou cestou do divočiny. V knihe Dinosaury nájdete ohromujúce ilustrácie množstva dinosaurov od obrovského diplodoka po opereného velociraptora. Zoznámite sa s mohutnými obrami, akými boli bylinožravý Dreadnoughtus či dravcov ako Tyrannosaurus alebo Spinosaurus.

  Tom Jackson

   
  Vo vydavateľstve
  Fortuna Libri vychádzajú ďalšie interaktívne leporelá z pera slovenskej autorky Eleny Rabčanovej, ktoré určite potešia všetky deti, najmä tie mladšie.

  Vďaka nim zažijú veľa zábavy.

  Elena Rabčanová

  Zuzana Haasová so sestrou Ivetou spolupracujú dlhé roky v Divadle Haaf. Zuzka píše divadelné hry a Iveta robí kostýmy. Ich nová spoločná knižka pre deti Cirkus Romána súvisí s týmto divadlom, najmä z tej vizuálnej stránky.

  Zuzana jedného dňa povedala Ivete: „Kresliť vieš, tak mi nakreslíš knihu.“

  A tak Iveta začala maľovať, strihala a lepila a vznikal tvorivý proces, do ktorého zapojili aj ich deti.

  Zuzka venovala knihu dcérke Romanke, ktorá jej robí najväčšiu radosť.

  Zuzana Haasová Iveta Haasová

  Navštívte s drakom Horiburtom rôzne kúty Slovenska! Ako na to? To sa dozviete v knižke Popletený drak, ktorá vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri.

  Dana Hlavatá
  Budúcnosť čítania je tu! 
   
  Svet je plný úžasných vecí, z ktorých niektoré sa ukrývajú na stránkach kníh.
   
  Snažíte sa viesť svojho malého drobca ku knihám, ale stále si pýta do ruky mobil alebo tablet? Vyskúšajte interaktívnu knižnú novinku pre deti, s ktorou už nemusíte robiť kompromisy.


   

  Lambert / Butcher

  Deti sa najľahšie učia hravou formou, ktorá je pre nich najprirodzenejšia. Výtvarníčka Veronika Lesana Renčková spolu s herečkou a rozhlasovou redaktorkou Zuzanou Jurigovou Kaprálikovou pripravili originálnu obrázkovú detskú knižku Kde je kto? s kartovou hrou, básničkami a nápadmi na aktivity na rozvíjanie slovnej zásoby, fantázie a orientácie v priestore.

  Veronika Lesana Renčková, Zuzana Jurigová Kapráliková