dnes má meniny Tamara
zajtra Bohuš
26.1. 2021
Ako sa zabaviť a pomáhať?
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Navštívte Vianočný Bazár Chalaňov!
Cieľom jedinečnej štvordňovej charitatívnej akcie je podporiť 4 projekty, či organizácie darovaním zážitku.

Tento rok bazár chalaňov - Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Robo Jakab a Marián Miezga - podporí tieto projekty:

Bol raz jeden človek, o.z. – „Filmujem teda som!“ Filmový festival tvorcov s mentálnym postihnutím
Združenie vzniklo s cieľom podporovať ľudí s mentálnym postihnutím a autizmom v samostatnosti, integrácii, sebarealizácii a informovať verejnosť o tejto problematike. Jednou z nosných aktivít združenia je Televízia Rojko, v rámci ktorej sa mladí a dospelí ľudia s mentálnym postihnutím podieľajú na tvorbe videofilmov a animovaných filmov ako reportéri, kameramani, technici (mikrofonista, osvetlovač, klapkárka), animátori, fotografi a herci. Výsledky ich práce - cyklus dokumentov, portrétov a reportáží ponúkne združenie na vzhliadnutie aj širšej verejnosti na filmovom festivale s názvom “Filmujem teda som”.

AkSen, o.z. – „Starci na chmailu“ – Kurzy práce s počítačom a súťaž o veľké prekvapenie
Cieľom združenia Aktívni seniori AkSen je podporovať seniorov a pomáhať im podieľať sa na aktívnom kultúrnom a spoločenskom živote. Združenie prostredníctvom práce seniorov s počítačom a internetom pomáha zvýšiť ich informovanosť, zlepšiť orientáciu a samostatnosť v oblastiach ako sú zdravie a životný štýl, financie, právo, psychológia, cestovanie, práca, vzdelávanie, špeciálne v oblasti IT, bývanie či sociálne práva seniorov. AkSen dal k dispozícii seniorom inovatívnu internetovú Zoznamku, pripravuje sa Burza práce a Trh práce pre seniorov. Prostredníctvom lektorských kurzov v 8 slovenských mestách združenie zapojí do práce s počítačom seniorov z celého Slovenska. Na záver kurzu budú vyhlásení najaktívnejší seniori, ktorých čaká zaujímavé prekvapenie.

Nadácia Pro vida – „Neslýchané divadlo“ Divadelné predstavenie nepočujúcich a pre nepočujúcich
Hlavným cieľom organizácie je integrácia znevýhodnených skupín do spoločnosti. Okrem detí v detských domovoch a mladých ľudí, ktorí vychádzajú z detských domovov sa venujú skupinám s telesným postihnutím. Neslýchané divadlo je projekt, zložený z dvoch typov divadelných predstavení. Divadlo Tiché iskry z Banskej Bystrice pripraví divadelné predstavenie s nepočujúcimi hercami a Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre upraví svoje bábkové predstavenie určené detským divákom podľa potrieb nepočujúcich detí. Obe predstavenia budú spájať svet nepočujúcich a počujúcich pomocou tlmočníka, hudby, posunkov a gestami.

Equity, o.z. – „Black&White - žime spolu!“ Kreatívne letné dielne pre deti z rómskych osád
Cieľom združenia je podpora znevýhodnených skupín obyvateľstva pri zabezpečovaní ich rovnocenného prístupu k zdrojom. Združenie prostredníctvom svojich aktivít podporuje jednotlivcov a skupiny z rómskych osád v ich snahe o rozvoj talentu, zručností, dosiahnutie vzdelania a integráciu do spoločnosti. Letné kreatívne dielne, Black&White – žime spolu sú určené deťom, ktoré sa v tábore stretnú so svojimi rovesníkmi z rôznych kútov Slovenska, strávia čas mimo domova kreatívnym spôsobom a naučia sa nielen veľa o sebe, ale aj o iných kultúrach. Prebiehať budú workshopy s vedcami, fotografmi, hudobníkmi a hercami a výsledkom kreatívnych dielní bude výstava a kultúrne predstavenie, ktoré deti v tábore vytvoria.

Ako môžete pomôcť?
V piatok, 7.12., môžete darovať Bazáru originálne aj bežné veci, nové či zánovné, maličkosti aj plnohodnotné dary. Jednoducho všetko, čo by sa iným ľuďom mohlo páčiť či hodiť, je funkčné no u vás nevyužívané.

V sobotu a nedeľu, 8.-9.12., si môžete vybrať z originálnych vecičiek a prispieť tak na zbierku dohodnutou sumou.

V pondelok, 10.12., zažijete jedinečný Žúr, na ktorom na jednom pódiu postupne vystúpi množstvo umelcov, ktorí by sa za iných okolností možno ani nestretli. Lístky je možné zakúpiť v sieti Ticketportál.

O čom už dnes vieme, že v bazári určite nájdete?
Raketu Novaka Djokovica
Raketa je skutočne originálne priamo od Novaka a je ním
aj podpísaná. Je zo série, kde je na ráme aj vytlačenée jeho meno - NOVAK. A navyše je vidieť, že s ňou aj hral, teda dal ňou množstvo víťazných fiftinov! :) Raketu si môžete vydražiť na:
http://www.aukcie.sk/Product/311271/charitativna_aukcia_tenisova_raketa_svetovej_tenisovej_jednotky_novaka_djokovica.html

Dres Petra Sagana
Povedali by ste, že dres Petra Sagana, (ktorý nám mimochodom venoval aj so svojim podpisom!!:)) sa dá nosiť aj na detviansky spôsob? Na predaj len U NÁS v Tuzexe.

Limitovanú edíciu vína. Etiketu výtvarne navrhla Barborka Paulovičová a technicky pripravila Zdena Rackova Nemethy. Vo fľaškách bude Víno Levice.

Majk Spirit. DVD, CD aj tričko. Všetko s podpisom.

A ďalej veselé ponožky Happy Socks, obľúbené flaše s filtrom Bobble,  farebné Keds-ky. oblečenie zančky PUMA, polročné predplatné časopisov Maminka, ForMEN, Moje zdravie, Diéta alebo Šikovníček;
obrázky na vaše želanie od ilustrátora Mirka Regitko; škandinávsku kozmetiku Fleur de Santé, ale hoci aj oblečenie pre vaše chalaňčiatka  od Little Monster, ....

 

... a ďalšie, ďalšie. Chalaňo sa tešia na veci od vás, na vašu návštevu a nákupy, na spoločnú zábavu. O vychytávkach budú ďalej informovať na
www.vianocnybazarchalanov.sk alebo: http://www.facebook.com/vianocnybazar.chalanov

Bazár je miestom stretnutia priateľov, umelcov a verejnosti na jednom mieste. Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Robo Jakab a Marián Miezga vás privítajú v príjemnej predvianočnej atmosfére plnej pohody, koláčikov, hudby i zábavy a dokážu vám, že konať dobro môže každý z nás.

Môžete prispieť aj priamo na účet zbierku: 3060334751/0200.

Ďalšou možnosťou je poslať SMS s Heslom DMS BAZAR na číslo 877, cena SMS je 1 euro.

Ďakujeme!