dnes má meniny Zita
zajtra Richard
2.4. 2020
Prvý Dia šlabikár pre všetkých, ktorí chcú vedieť viac!
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Nadácia pre deti Slovenska podporila z fondu Hodina deťom vznik prvého Dia šlabikára na Slovensku! Podnetom pre vznik knihy je snaha, aby žiadne dieťa s diabetom I. typu nestálo bokom od diania pre nevedomosť a nepripravenosť okolia na jeho ochorenie. Ambíciou autorov je podať ucelené a kompletné informácie o tejto problematike samotným diabetikom, ich rodinným príslušníkom, ale i všetkým, ktorý s detským diabetikom prichádzajú do kontaktu, učiteľom, trénerom, či animátorom voľného času. 

Publikácia, v počiatočnom náklade 300 kusov, poskytuje základné informácie o ochorení, stravovaní, o právach a povinnostiach diabetikov, ale aj aktuálnu legislatívu, informácie ako zvládnuť pobyt na dovolenke, školu a školské prostredie, ako športovať  a mnoho iných rád získaných členmi Združenia rodičov a priateľov diabetických detí zo Spišskej Novej Vsi. Distribuovaná je bezplatne od 26.8.2013, na stiahnutie v elektronickej podobe na stránkach www.martinus.sk.

Okrem knihy je k dispozícii CD prezentácia určená rodinám s diabetikmi, rodičom novozistených detských diabetikov, či učiteľom, ktorých edukácia začala na východnom Slovensku od 26. augusta 2013.

Kontakt pre získanie knihy DIA ŠLABIKÁR - Príručky pre deti s diabetom a pre ich rodičov, spolužiakov a kamarátov:

Ing. Peter Herceg, 0905 331 892, spisiacik@spisiacik.sk

Viac info o knihe na: http://www.spisiacik.sk/diaslabikar