dnes má meniny Terézia
zajtra Vladimíra
15.10. 2019
Petícia občanov za zachovanie pôrodnice
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

v Mestskej nemocnici, n.o. v Banskej ŠtiavniciMy, občania Slovenskej republiky vyzývame predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Milana Marčoka a ďalšie kompetentné inštitúcie, ktoré rozhodujú o odňatí licencie pôrodnice v Banskej Štiavnici, aby zvážili okolnosti a dôsledky tohto bezprecedentného kroku a pôrodnicu zachovali.

Dôvody, ktoré viedli k tomuto rozhodnutiu, považujeme za zámienku na likvidáciu tohto jedinečného projektu. Chyby, ktoré sú vyčítané pôrodnici v Banskej Štiavnici sú odstrániteľné a odňatie licencie preto považujeme za neprijateľné.Ak skutočne prišlo k administratívnemu, či inému pochybeniu, žiadame, aby bolo riešené pracovno- či trestno-právne voči konkrétnej osobe, či osobám, nie však likvidáciou celej pôrodnice.Nie je nám známe, že by v niektorej z pôrodníc, kde došlo k úmrtiu rodiacich žien a ich detí, bola odňatá licencia. Je preto paradoxné, že licencia má byť odňatá práve banskoštiavnickej pôrodnici, kde k úmrtiu matky ani dieťaťa nikdy nedošlo a ktorá spĺňa medzinárodné kritéria UNICEF BFHI (Nemocnice priateľskej k bábätkám).V prípade odňatia licencie tejto pôrodnici na to doplatia občania, ktorí po službách, aké poskytuje volajú a sú ochotní cestovať do nej stovky kilometrov. Snahu o jej zrušenie považujeme za likvidáciu konkurencie v poskytovaní zdravotníckych služieb.Žiadame Vás o zachovanie pôrodnice v Banskej Štiavnici.

Petičný výbor:
Silvia Herianová, ul. Energetikov 3, 969 00 Banská Štiavnica, 0907-888872,
herianova@zoznam.sk
Roland Wagner, J. Stanislava 41, 841 05 Bratislava
Tibor Hujdič, Okružná 29, 071 01 Michalovce,
hujdic@changenet.skZástupcom petičného výboru je Silvia Herianová, ul. Energetikov 3, 96900 Banská Štiavnica.Zapojiť do petície sa môžete tu .