dnes má meniny Ambróz
zajtra Marína
7.12. 2019
Vianočné stravovanie detí
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Najkrajšie sviatky roka Vianoce majú mnoho prívlastkov - čas radosti, šťastia, veselosti. V súčasnosti by však bolo najvýstižnejšie pomenovať ich ako čas hojnosti a nestriedmosti. Vo väčšine domácností sa stoly prehýbajú pod ťarchou rôznych šalátov, údenín, pečených moriakov, kačíc, zákuskov, sladkých malinoviek a alkoholu. Akoby sme počas sviatkov nemali ten istý žalúdok ako počas všedných dní, akoby energetická potreba bola cez sviatky vyššia. Opak je však pravdou a platí to, žiaľ, aj pre deti. Väčšinu času trávia doma pri televízore, počítači či hrách takže ich energetická potreba je nižšia!

Tradičným jedlom týchto sviatkov je ryba. Ryby sú bohatým zdrojom kvalitných bielkovín, ktoré obsahujú esenciálne, nevyhnutné aminokyseliny lysín, methionín či histidín. Výnimočnosť rýb je aj v obsahu nenasýtených omega-3 mastných kyselín, ktoré sú významné v prevencii srdcovo-cievnych ochorení. Ich obsah je vyšší v tuku rýb a  živočíchov žijúcich v chladných morských vodách. Je to dôsledkom vyššej potreby tvorby tepla, elasticity a ohybnosti tkanív. To im zabezpečuje práve tuk s obsahom omega–3 mastných kyselín.

Rybie mäso je ľahko stráviteľné, takže sa odporúča aj v diétnom stravovaní. Pretože ryby môžu vyvolať alergiu, nepodávame ich deťom do 2 rokov. Pri kuchynskej úprave uprednostňujeme varenie, dusenie či grilovanie. Tradičné vyprážanie zvyšuje jednak jeho energetickú a zároveň znižuje jeho biologickú hodnotu. Mnohé významné živiny sa vysokou teplotou pri vyprážaní ničia, respektíve výrazne menia svoju kvalitu.

Konzumovať údeniny je pre deti nevhodné pre vysoký obsah soli, konzervačných prísad a skrytého tuku, sú ťažko stráviteľné a spôsobujú útlm. Na raňajky, desiatu či olovrant sú vhodnejšie a výživnejšie rôzne nátierky na báze rastlinného tuku či tvarohu, napr. syrová, vajíčková, sardinková, tuniaková, bryndzová, dochutené zeleninou a čerstvými vňaťami, ktoré obohatia jedlo o  potrebné vitamíny.

Aj šaláty ako  prílohy sa dajú pripraviť diétne, použijeme namiesto majonézy len nízkotučný jogurt, alebo kyslú smotanu.

Počas sviatkov je vhodný čas, aby sme deťom pripravili aj nemäsité pokrmy. Spestrením môžu byť už osvedčené, ale aj menej tradičné múčne, sladké či slané jedlá. Nutrične hodnotné sú ľahké zeleninové jedlá, prívarky, alebo typické slovenské jedlá - napr. strapačky s kyslou kapustou, tvarohom, fučka s opečenou cibuľkou a pod.

Sviatočné dni sú spojené s častejším maškrtením a Vianoce nie sú výnimkou. Tradičné koláče a zákusky je vhodné pripravovať z kvalitných margarínov vyrobených z rastlinných olejov.  Ich zloženie zaručuje pozitívny efekt na kvalitu zákuskov a tiež na zdravie, obsah  nasýtených mastných kyselín je nízky a naopak dominuje  obsah ochranných mono a polynenasýtených mastných kyselín. Aby však napriek tomu maškrtenie nezanechalo na zdraví či postave nežiaduce následky, ponúknime im z pohľadu zdravej výživy prijateľnejšie maškrty. Prednosť má ovocie, rôzne ovocné kokteily, ovocné poháre, puding s ovocím a tiež sušené ovocie. Sušenie je najstarší a zároveň najzdravší spôsob konzervovania ovocia a zeleniny. Robili tak už mnohé generácie pred nami, aby si uchovali bohatú úrodu na zimné obdobie. V minulosti to boli tie druhy ovocia, ktoré sa doma urodili – slivky, marhule, jablká, hrušky. Dnes je už ponuka sušeného ovocia na trhu podstatne širšia a obľúbené sú aj mnohé exotické druhy ovocia – ananás, banán, papája.

Sušené alebo kandizované
Medzi týmito pochúťkami je veľký rozdiel a pri maškrtení by sme ich mali rozlišovať. Kandizovanie je totiž taký spôsob konzervácie, pri ktorom sa aktivita rozkladných mikroorganizmov a enzýmov zastaví tým, že sa ovocie pôsobením cukrového roztoku presýti. Vysoký obsah cukru potom, samozrejme, limituje jeho častú konzumáciu. Medzi takéto patria aj pre čas vianočný typické datle a figy. Preto pozor, aby takéto maškrtenie nezostalo bez následkov na telesnej hmotnosti či hladine cukru v krvi.

Orechy a oriešky
Na maškrtenie sú vhodné aj rôzne oriešky. Treba však upozorniť, že orechy patria k najčastejším potravinovým alergénom, preto sú nevhodné pre malé deti, ale tiež z  bezpečnostného dôvodu možného udusenia. Nevhodné sú tiež solené a pražené oriešky. Okrem nadbytku soli, praženie ničí vitamíny a vytvárajú sa pri ňom karcinogénne látky.

Orechy sú významným zdrojom kvalitných bielkovín, rastlinných tukov s obsahom nenasýtených mastných kyselín, vlákniny, vitamínov a mnohých minerálov. Tieto nutrienty vyživujú mozog a chránia organizmus pred voľnými kyslíkovými radikálmi. Najčastejšie sa konzumujú vlašské orechy. Už starí Rimania ich považovali za omladzujúci prostriedok. Aj keď obsahujú až 70 percent tuku, nemusíme mať obavy. Dominujú v nich tzv. zdravé tuky, sú zdrojom mnohých minerálov a vitamínov. Čím sú čerstvejšie, tým je obsah vitamínov vyšší. Lieskovce sú ľahko stráviteľné, zlepšujú pamäť, upokojujú nervy.

Pražené a solené arašidy sú pre deti nevhodné pre obsah soli.

Oriešky kešu majú sladkastú chuť, preto ich deti obľubujú, ale pozor - nadmerný konzum môže spôsobiť nevoľnosť.

Pistácie podobne ako arašidy sú slané a  bývajú napadnuté plesňou, ktorá má toxické následky a preto ich deťom ponúkame len výnimočne. 

Počas sviatkov majú deti vo väčšej ponuke rôzne sladené nápoje a malinovky. Aby sme predišli možným zdravotným následkom, vhodnejšie je, ak im pripravíme ovocné čaje, alebo džúsové streky.

K Vianociam však patrí aj každodenný a dostatočný pobyt na čerstvom vzduchu, športové aktivity a relax primeraný veku a kondícii dieťaťa, pravidelný denný režim s dostatkom  spánku, aby sa do školy vrátili deti oddýchnuté a plné novej energie.

MUDr. Alžbeta Béderová, CSc.
Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave
Združenie pre zdravie a výživu

 
o zdravej výžie detí na ww.vyzivadeti.sk

FOTO © Ľudovít Mazan