dnes má meniny Lýdia
zajtra Anabela
19.8. 2019
Tajomstvo krásnej pokožky
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

„Keď máte dvadsať rokov, vaša tvár je taká, akou vás príroda obdarovala. Závisí ale len a len na vás, akú pokožku budete mať v päťdesiatich rokoch.“Typ svojej pokožky nemôžeme zmeniť, ale jej stav vo veľkej miere závisí na starostlivosti, ktorú jej venujeme. Kľúčovým prvkom žiarivo krásnej pokožky je voda.

Dehydratáciu spôsobuje nedostatok tekutín. Jej typickými následkami sú únava a sucho v ústach. Začína klesať aj naša výkonnosť, pridáva sa bolesť hlavy, závraty, kŕče v svaloch alebo apatia. Už 1%-ná dehydratácia sa prejavuje viditeľným znížením výkonnosti, sústredenia a celkového pocitu spokojnosti. A to nastane, keď nášmu organizmu chýba necelý liter vody. Pocit smädu sa však prihlási, až keď dehydratácia presiahne 2%. Naše telo nás takto upozorňuje na to, že trpí nedostatkom tekutín, že bunky v tele sú smädné.Ako môžeme zistiť, že telo je dehydratované?

Prezradí nám to aj naša pokožka? Na prvý pohľad môžeme v zrkadle vidieť typické príznaky, ktorými sú matná, povädnutá pleť a kruhy pod očami. Pre správne fungovanie tela je nevyhnutné, aby sme si denne doprali 2 - 3 litre tekutín.Pokožka môže povädnúť kvôli nedostatočnej starostlivosti a telo môže byť smädné ako následok nedostatočného príjmu tekutín. Nezabúdajme, že pokožka tvorí prvú bariéru medzi telom a okolitým svetom. Je preto neustále vystavovaná škodlivým vplyvom okolia a nepriaznivému počasiu.Veľmi účinnými pomocníkmi na ošetrenie suchej, popraskanej pleti sú hydratačné prípravky.Pokiaľ chcete mať žiariacu a zdravú pleť a cítiť sa dobre, je dôležité zapamätať si len dva zásadné kroky:

hydratovať pokožku zvnútra dodržiavaním pitného režimu

zvonku používaním hydratačných prípravkovTajomstvo krásnej pokožky sa skrýva v každodennej hydratácii. Len tak zostane naša pokožka pevná a hydratovaná v každom veku.

Zdieľať