dnes má meniny Milan
zajtra Henrieta
27.11. 2020

Nádherné úterý čili slečna Brambůrková chodí po světě

Št, 02/10/2011 - 11:56 — Mamatata.sk

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Ten Nádherný utorok je o... Alebo nie - začnem radšej takto:

Tá zelená sklenená gulička, ktorú som stratil, nebola veľmi veľká, na pohľad ani nebola zvláštna, lenže iba na pohľad.  Ona totiž prinášala šťastie. Mal som to overené. Stačilo ju držať v dlani, ticho napočítať do päť a povedať heslo ,,nech sa tak stane". Stratiť šťastie je veľká strata a ja som si ju aj riadne odtrpel.

Babička Daisy Mrázkovej stratila bábiku - Alicu alebo Minervu alebo slečnu Zemiačikovú podľa nálady a počasia. Samozrejme ju stratila v čase, keď bola malým dievčatkom. Teraz po rokoch sedí na lavičke a smúti za ňou.

Banálna situácia. Daisy Mrázková však lúskne prstami a k babičke si prisadne Utorok. Utorok má dobrú náladu, ako by aj nie, keď ho chvália, aký je nádherný. Stačí jeho pár viet a spolu s babičkou v úžase hľadíme na to, ako bábika ukradnutá jedným nezbedným chlapcom putuje po svete a vďaka jej ,,strate" sa spustí lavína nehy a dobra pre mnohých ľudí. Bez stratenej bábiky by sa to dobro nikdy nestalo.

Toto je výnimočný príbeh pre tých, ktorí túžia po pohladení dobrom, po nádeji, po šťastí, ktoré si samé putuje po svete.

Vďaka Nádhernému utorku mám nádej, že moja gulička pre šťastie nezostala zahrabaná v piesku, ale sa gúľa po svete.

A ešte niečo... Čeština. NÁDHERNÉ ÚTERÝ je kniha v českom jazyku. Dobre Vám radím: Nebojte sa jej. Kniha má rozsah ani nie dve A4 hovorového textu. Rozprávku preložíte bez zaváhania bez akejkoľvek prípravy počas čítania s deťmi. Odmenou Vám bude príbeh, ktorý Vás bude sprevádzať ešte veľmi dlho.

Váš mrkvicka.sk

ukážka rozprávky tu