dnes má meniny Berta
zajtra Miloslav
2.7. 2020

Juliet a tá druhá

Pi, 04/05/2013 - 11:47 — mamatata

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

S beletriou v ezoterike, a dokonca od slovenskej autorky, sa nestretávame často. Už len tým je nová kniha Juliet a tá druhá od Gabriely Revickej výnimočná. Neobyčajné sú však aj témy, ktoré sa vo viacerých rovinách v knihe prelínajú, ako sú sny a ich symbolika, duchovno, ženská energia, ženská sexualita i nevtieravá erotika. Juliet a tá druhá je autorkiným rozpomínaním a svojim čitateľom a čitateľkám želá, aby ich jej čítanie priviedlo k vlastnému rozpamätávaniu.

Príbehom nás sprevádza Juliet, ktorej opakujúci sa sen s erotickým nádychom, ju privedie k poznaniu, že ak máme niekoho stretnúť, netreba ho hľadať. A tak nájde tú druhú – Sáru, z ktorej sa stane jej duchovná učiteľka, rozmýšľajúca srdcom viac ako ktokoľvek z jej ostatných učiteľov. Dohovoria sa, že Juliet pomôže Sáre nájsť nehnuteľnosť vhodnú pre penzión a Sára jej na oplátku urobí koučovací tréning.

Koučing, ktorý uskutočňuje Sára, má silný duchovný rozmer. A tak spolu komunikujú s vílami a anjelmi a Juliet objaví svoju vnútornú bohyňu. Naučí sa „prijať svoju ženskosť ako dar“ a pochopí rozdiely medzi ženskou a mužskou energiou. Stanú sa z nich blízke priateľky, ktoré si navzájom poskytujú podporu pri riešení svojich súkromných problémov. No duchovná blízkosť, ktorá medzi nimi vznikla, im umožňuje navzájom si odovzdávať múdrosť vekov.

Pri spoločných cestách Juliet Sáre predstaví našu krajinu, a to nielen jej malebné zákutia v rôznych častiach Slovenska, ako sú Kysuce alebo Gemer, ale napríklad aj neobvyklé umelecké dielo Levitujúce kamene, ktoré krášli lesnícky skanzen Vydrovo pri Čiernom Balogu. Slovensko a Julietin vzťah k nemu sa vinie celým príbehom.

ÚRYVOK

Autor: 
Gabriela Revická
Vydavateľ: 
Tricio Literary & Holiday Company, 2012