dnes má meniny Katarína
zajtra Kornel
25.11. 2020
Všetko o pupočníkovej krvi v novom klientskom centre v Bratislave
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Rodinná banka pupočníkovej krvi Cord Blood Center zriadila na Slovensku prvé klientske centrum pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac informácií o zdroji kmeňových buniek - pupočníkovej krvi a jej liečebných možnostiach.

Myšlienkou otvorenia centra je podľa slov riaditeľa Cord Blood Center Slovensko, Rastislava Bagara byť o krok bližšie k  budúcim rodičom ako aj jestvujúcim klientom. „Našim zámerom je, aby sa ľudia, ktorí sa zaujímajú o tému pupočníkovej krvi dozvedeli všetky potrebné informácie z prvej ruky.  Priamo v novom klientskom centre sa tak môžu dozvedieť napríklad diagnózy, pri ktorých sa v súčasnosti už pupočníková krv využíva ako aj informácie o jej budúcom potenciáli, ktorý sa testuje v početných klinických štúdiách na celom svete.“ Okrem toho je centrum prístupné akýmkoľvek otázkam a námetom, ktoré môžu zlepšiť poskytované služby.

Myslím si, že je to skvelá možnosť spýtať sa na všetko, čo vás o pupočníkovej krvi zaujíma. Mňa osobne potešila najmä informácia o celosvetovo rastúcom počte liečebných použití vlastnej pupočníkovej krvi  a zaujali ma konkrétne diagnózy, pri ktorých sa klinicky skúša využitie kmeňových buniek z pupočníkovej krvi. K nim patrí napríklad detská mozgová obrna, autizmus, získaná hluchota detí, diabetes mellitus typu 1 a ďalšie“, dodáva prvá klientka - budúca mamička dvojičiek - Zuzana z Bratislavy.  

Klientske centrum bude otvorené dva dni v týždni – a to vždy v utorok od 15 h do 17 h a štvrtok, od 10 h do 12 h. Nájdete ho v Bratislave na Lamačskej ceste 3 blízko Patrónky. Pre lepší komfort a individuálny prístup odporúčame  návštevníkom, aby sa do centra vopred objednali cez registračný formulár na web stránke http://cordbloodcenter.sk/sluzby-a-ceny/klientske-centrum/ alebo telefonicky na bezplatnej infolinke 0800 11 12 33.