dnes má meniny Viola
zajtra Gertrúda
18.5. 2022
Pre deti aj pre dospelých: Už žiadne výhovorky!
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Chystáte sa s vaším drobcom na kúpalisko, cestujete za dovolenkou v aute alebo len tak si s ním chcete niečo zaujímavé prečítať?

Naším tipom na letné čítanie pre deti na kúpaliskách, pri mori, na záhrade či len tak pred spaním v posteli je motivačná knižka Už žiadne výhovorky! od svetoznámeho autora a „otca motivácie“ Wayne W. Dyera, ktorá konečne vyšla aj v slovenčine.

Cez príbeh chlapca milujúceho korytnačky, ktorý sa túži stať ich ochrancom a morským biológom, hoci máločo hrá v jeho prospech, sa deti dozvedia čosi pre život veľmi dôležité: Ty sám si tvorcom tvojho života. Zabudni na výhovorky a ži tak, ako túžiš. Láskavý jazyk, krásne veľkoplošné ilustrácie a nie príliš veľa textu, avšak so silným posolstvom, si deti zamilujú. A rodičov táto útla detská knižka možno popchne k zamysleniu, koľko snov sa im už osobne splnilo a koľko by sa ešte mohlo – nebiť tých dotieravých výhovoriek.

Prečo knihu odporúčam:

Opýtali sme sa Patrika Pauka, riaditeľa People-Elements a otca troch detí, ktorý sa zaslúžil o to, aby kniha vyšla aj v slovenskom preklade, prečo sa práve túto knihu rozhodol sprostredkovať aj malým či veľkým čitateľom na Slovensku: „Väčšina z nás číta deťom príbehy a rozprávky. Čo je na motivačných knihách, ako sú napr. Už žiadne výhovorky!, úžasné? Okrem rozvoja detí podporujú aj rozvoj nás rodičov. Umožňujú nám uvidieť naše vlastné presvedčenia a automatické reakcie, ktoré pri výchove detí používame. Také, ktoré nás posilňujú, ale aj tie, ktoré nás a naše deti obmedzujú. Deťom tieto knižky zase prinášajú pohľad, ktorý im umožňuje znižovať dopady chybných presvedčení a „výchovných ponaučení“ nás dospelých.V knihe Už žiadne výhovorky! ide o presvedčenia, ktoré sa viažu na budovanie sebavedomia a sebaistoty dieťaťa. Dotýkajú sa hlavne dvoch pohľadov. Tým prvým je plné rešpektovanie dieťaťa s jeho pocitmi a vnímaním jeho vlastných túžob. Stáva sa, že ako dospelí a rodičia si berieme právo posudzovať dieťa a hodnotiť jeho pocity a túžby, ako správne, či nesprávne. Druhým pohľadom je naša viera v dieťa a jeho schopnosti nasledovať svoje túžby a plniť si ich.“

Motivačnú knihu pre deti Už žiadne výhovorky! od Wayne W. Dyera kúpite za 9,90 € na www.osobnostnyrozvoj.sk v časti Kúp si knihu. Nájdete tu pre „malkáčov“ aj „veľkáčov“ i mnoho ďalších titulov od Wayne W. Dyera či iných majstrov motivácie.

Simona Klérková