dnes má meniny Timotej
zajtra Gejza
24.1. 2021

Vyskúšajte minimalistické rodičovstvo!

Pi, 01/16/2015 - 11:04 — mamatata

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Množstvo povinností, starosti v práci a málo času na deti. Aj vy máte občas pocit, že vám to ako rodičovi všetko prerastá cez hlavu? A ak aj stíhate, tak ste napätí, vystresovaní, niekedy dokonca aj vypeníte, lebo je toho naozaj príliš.

Máme pre vás tip – vyskúšajte minimalistické rodičovstvo. Aj pri výchove a starostlivosti o deti totiž platí – Menej je viac.
 

Užívajte si život modernej rodiny vďaka tomu, že budete robiť menej. Dá sa to – kniha Menej je viac vás naučí pravidlá minimalistického rodičovstva. Skvelá príručka pre rodičov, ktorí sú zahltení chaosom v domácnosti a pracovnými povinnosťami. Radca pre pokojnejší a zábavnejší rodinný život.

 

Menej je naozaj niekedy oveľa viac – verte, že minimalistický prístup je cestou smerom k silným, zdravým rokom dospievania vašich detí. Nemusíte svojim drobcom stále utierať nos, obskakovať ich, striehnuť na každý ich pohyb. Dajte im voľnosť, viac nezávislosti a dôverujte im. V knihe nájdete praktické tipy ako lepšie plánovať, upratovať domácnosť, zjednodušiť si varenie, ale aj ako odpočívať. 

Čo vám prinesie minimalistické rodičovstvo z knihy Menej je viac?

•          Vaše rozhodnutia budú prichádzať ľahšie, pretože budú založené na vašich hodnotách a nie na strachu, že zmeškáte svoj vlak alebo urobíte niečo zle.

•          Nebude vám viac z vášho programu na vracanie, pretože sa zbavíte pocitu, že niektoré veci by ste mali robiť. Namiesto toho budete mať čas, postarať sa o svoje pracovné povinnosti a dôležité pochôdzky, stretnutia, domáce úlohy a zároveň získate priestor na to, aby ste skladali puzzle, zajazdili si na bicykli, užili si guľovačku s deťmi, šťastie vyplývajúce zo spontánnosti a improvizácie, príležitostné večery vonku a čas, ktorý strávite starostlivosťou o seba.

•          Váš domov sa stane základňou pre kreatívne projekty, divoké pyžamové večierky, tiché večery, vrelé spomienky a množstvo voľného času, namiesto toho, aby to bol priestor len pre nekonečné povinnosti a zlyhávajúce pokusy o domácu dokonalosť.

•          Stále budete mať potešenie z toho, že si kupujete veci, ale budete si vyberať, čo si kúpite podľa toho, čo zníži váš dlhodobý stres a zvýši vašu radosť.

•          Vaše deti majú voľný čas preplnený svojimi aktivitami a rôznymi činnosťami. Dávajú tým samým sebe šancu, objavovať nové veci, zabávať sa a zisťovať, čo je to, čo ich zaujíma a dostáva do vytrženia.

•          Stravovanie vašej rodiny sa zmení z gordického uzla, pozostávajúceho z plánovania a pripravovania denného jedla a krásne upravených výživných pokrmov, na jednoduchú súčasť vašej týždennej rutiny, takže budete môcť viac relaxovať a vychutnávať si to, ako vaše deti rastú. 

Tipy a triky ako stať minimalistickým rodičom nájdete v knihe Menej je viac.

 

 

Autor: 
Asha, Christine Koh, Dornfest
Vydavateľ: 
NOXI, 2015, 352 strán