dnes má meniny Roman Romana
zajtra Matej
23.2. 2020

Knižné hody = miesto pre dobrodružstvá a zážitky!

Št, 08/13/2015 - 11:54 — mamatata

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

V poslednú prázdninovú sobotu sa bratislavské Hviezdoslavovo námestie a nádvoria Starého mesta zmenia na hodovaciu sieň. Nie obyčajnú! Ochutnávať sa budú knihy! V rôznych podobách J
Festival pozýva malých a ešte menších, veľkých a ešte väčších čitateľov!

KNIŽNÉ HODY sú oslavou 50. výročia svetovej súťaže BIENÁLE ILUSTRÁCIÍ BRATISLAVA.

Hlavnými organizátormi sú BIBIANA – medzinárodný dom umenia pre deti, Slovenská sekcia IBBY, OZ Fanfáry a nezisková organizácia MÚZA s projektom Mama, tata, čítajte s nami. Partnermi podujatia sú RTVS a Rádio Regina.

                      

                  Svet zachránia rozprávky ( Daniel Hevier)

Posolstvom festivalu je pripomenúť si, že kniha môže spájať ľudí, že kniha spája ľudstvo ako spoločenstvo rôznych národov a etnických skupín.

Príďte teda hľadať poklady ukryté v príbehoch, zažiť dobrodružstvo tvorivých dielní, súťaží, behu s knihou, bábkových predstavení či hudby a tanca.

PRE MALIĆKÝCH:
prosíme, prineste si obľúbeného plyšáčika, hračku – spoločným zážitkom si posolstvo festivalu ponesiete aj domov J

Knižným hodom bude patriť sobota 29. augusta. Hlavným hodovacím miestom je Hviezdoslavovo námestie, v blízkosti sochy H. Ch. Andersena.

Na čo všetko sa môžete tešiť?
Sledujte naše stále nové správy! Už dnes však prezrádzame:
- počúvanie rozprávok na námestí, vo vláčiku Prešporáčiku;
- rozprávky v tanečnom, hudobnom i divadelnom prevedení;
- rozprávky v podaní spisovateľov, ilustrátorov, detskej rozhlasovej družiny;
- tvorivé dielne priamo na námestí;
- netradičný malý čitateľský maratónsky beh s maratónskym bežcom Martinom Vráblom....

Kto nás poctí svojou návštevou?
Jedným z hlavných literárnych hostí bude spisovateľ, tohtoročný jubilant Daniel Hevier, ktorý zaradil aj naše bratislavské Knižné hody do svojej Hevi tour 60. Vo svojom programe predstaví deťom aj svoju najnovšiu detskú knihu Svet zachránia rozprávky, v znamení ktorej sa nesie aj celý náš festival.
Na podujatie však prídu aj iní autori, ilustrátori a umelci. Za spisovateľskú komunitu Toňa Revajová, Ľubomír Feldek s dcérou Katkou, ktorí sa predstavia v hudobno-slovnom predstavení pre deti, ďalej Peter Milčák, Daniel Pastirčák, Juraj Šebesta s dcérou Kamilou, Andrea Gregušová, za hercov Zuzana Kronerová, Zuzana Kapráliková a deti z Rozhlasovej dramatickej družiny, vystúpia aj tanečníci, napríklad tanečný súbor POLENO.
So svojimi knižkami budú prítomní aj iní významní spisovatelia a ilustrátori – Ján Uličiansky, Ján Milčák, ilustrátor Juraj Martiška a mnohí iní.

Tešíme sa na knižné hodovanie spolu s VAMI!!!!!!