dnes má meniny Želmíra
zajtra Ela
23.5. 2022
Ako zachovať susedské vzťahy s dieťatkom v paneláku
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Bábätko je anjelik. Ale len do chvíle, keď spustí plač. Ako sa nestať štvancom vo vchode, keď sa stanete rodičmi?

Bežný pouličný hluk má hodnotu okolo 50 decibelov. Pre porovnanie, detský plač sa pohybuje v rozmedzí 80 až 85 decibelov, čím sa suverénne radí k najostrejším zvukom vôbec. V anketách a prieskumoch sa – celkom oprávnene – pravidelne objavuje na top priečkach najnenávidenejších zdrojov hluku.

Mladá rodinka žijúca v byte to skutočne nemá jednoduché. Na jednej strane dieťatko, ktorému ťažko racionálnymi argumentmi vysvetlíte, že budiť sa a nariekať osemkrát za jednu noc nie je najrozumnejší spôsob utužovania susedských vzťahov – obzvlášť, ak vedľa býva neurotický hudobník s absolútnym sluchom. Na druhej strane susedia, ktorí sa vždy radi pristavia pri kočíku, poochkajú, ako malý vyrástol, aké má „žlatučké“ nové dupačky a ako mu narástli vlásky. Ale keď im narušíte ich posvätný bytový komfort a chvíľku ticha pri knihe prebijete úpenlivým plačom vašej ratolesti, bleskovo prepnú od žužlania k nadávkam.

Doska, ktorá vráti vašim susedom úsmev

Našťastie existuje efektívny a navyše aj zdravý spôsob, ako neťahať zvukovú stopu zo svojho bytu do toho susedovho. Bude to síce znamenať, že si musíte navliecť montérky, ale výsledok stojí za zo! Zadovážte si do bytu sadrokartónovú Modrú akustickú dosku, takmer dokonalú „špongiu“ všetkých vašich hlasových prejavov. Od sprievodných tónov prípravnej fázy práce na bábätku, po testovanie kapacity pľúc batoľaťa. Píšeme takmer dokonalú, pretože zvuk nepohltí úplne, no vie ho eliminovať do takej miery, že prestane byť problémom a spadne do tolerovateľných decibelových levelov, kde sa stratí v sotva zaregistrovateľnom šume.

Modrá akustická sadrokartónová doska od spoločnosti Rigips dokáže zlepšiť vzduchovú nepriezvučnosť až do 62 decibelov a okrem spoľahlivej zvukovej izolácie a protipožiarnej ochrany je teraz – za nezmenenú cenu – obohatená o technológiu Activ'Air pre čistejšie ovzdušie bez formaldehydu, čo je efekt s trvácnosťou až po dobu pol storočia. Darujte svojej rodine čistejší vzduch a susedom zaslúžené ticho. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať ich babysitting.

www.rigips.sk

PR