dnes má meniny Eduard
zajtra Jozef
18.3. 2019
Svieže po celý deň? Ide to!
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Miesto príjemných jarných dní, na ktoré sme sa toľko tešili, nás zaskočili teploty dosahujúce kvalít parného leta. Hoci mrazu už bolo dosť a slnko nás ešte nemalo kedy omrzieť, predsa len sa vynorilo pár drobných trápení. Čo s novými jarnými kúskami, na ktoré padla skoro celá výplata? Kde narýchlo nahnať prírodné opálenie a neukazovať holé lýtka ako z vápenky? A ako bleskovo premeniť zimné faldíky na super sexy letné telo? Na všetko bohužiaľ riešenie nemáme, ale o tajomstvo, ako zostať i v tom najsparnejšom dni voňavá a obklopená pocitom sviežosti, sa s vami radi podelíme.

Základom toho, aby ste sa nepotili viac, než je nutné, je voľba správneho oblečenia. Prírodné vzdušné materiály, ako trebárs bavlna alebo ľan, dovolia našej pokožke dýchať a sú preto pre teplé dni ideálnou voľbou. Syntetické látky sú naopak zlo. Kvalitné materiály ale poznajú svoju cenu a preto  často radšej zvolíme jeho lacnejšiu napodobneninu. V takom prípade je dôležité staviť na kvalitný antiperspirant, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť a ktorý ochráni vašu pokožku bez ohľadu na materiál, aký máte na sebe. Vyskúšajte napríklad antiperspirant Rexona Active Protection + Invisible, ktorý uvoľňuje vôňu podľa toho, ako veľmi sa hýbete. Hlavne nezabúdajte, že antiperspirant na rozdiel od deodorantu vďaka svojmu zloženiu skutočne napomáha znižovať tvorbu potu.

Na to, ako sviežo sa cítite a ako pôsobíte na svoje okolie, majú veľký podiel i vaše vlasy. Je síce pekné, že ste celá zahalená do neodolateľnej vône a máte na sebe najnovšiu kolekciu vyhlásenej módnej značky, mastná hriva celý dojem zaručene skazí. Domnienky, že každodenné umývanie hlavy vlasom nerobí dobre a že odoberá pokožke hlavy prirodzenú obranyschopnosť, sú už vyvrátené. Teda za predpokladu, že používate kvalitnú vlasovú kozmetiku, na ktorej sa nevyplatí šetriť. Ale ruku na srdce, vážne máte každý deň čas a chuť sa touto činnosťou zaoberať? Skvelým trikom je preto siahnuť po suchom šampóne, ktorý dokáže vlasy oživiť a dodať im druhý dych i deň po umytí. 

Ďalším základným pravidlom je pre pocit celodennej sviežosti sprcha. Obecne sa ľudia delia na dva tábory - jedny nemôžu ísť spať bez toho, aby zo svojho tela zmyli nečistoty celého dňa, druhí si nedokážu predstaviť ráno bez sprchy, ako osviežujúceho štartu. Iste, je to každého vec a ani jedna z alternatív nie je zlá. Čoskoro sa však k teplým dňom pridajú i teplé noci a pravidelná ranná očista tak získa ešte viac na význame. K rannej sprche sa prikláňa i mnoho odborníkov. Napríklad profesorka dermatológie z univerzity Yale tvrdí: „Sprcha ráno nám dopraje ľahkú meditáciu pred hektickým dňom, uvoľnenie a zároveň prípravu na pracovné vyťaženie.”Ak ste práve dospeli k názoru, že bude najlepšie voliť rannú i večernú očistu, tak si to ešte raz predsa len zvážte. Klasické „nič sa nemá preháňať“ platí i v tomto prípade a mohli by ste si tak vytvoriť ideálnu pôdu na dehydratáciu pokožky a rôzne kožné problémy.

Tip: Ak hľadáte recept na to, ako si spríjemniť ťažké rána, vyskúšajte unikátne sprchové gély od Rexony, ktoré sú špeciálne určené na rannú očistu, ktorá telo prebudí a nakopne. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých variantov, ktoré zanechajú vašu pokožku osvieženú a krásne prevoňanú. Stačí si dopriať rannú sprchu, ktorá vám rozprúdi krv v žilách a nabije vás energiou na zvládnutie každodenných výziev. 

PR