dnes má meniny Katarína
zajtra Kornel
25.11. 2020
Vincentka je vhodná aj pre deti SÚŤAŽ
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Nosové spreje Vincentka majú verziu aj pre dojčatá

Obľúbená minerálna voda Vincentka je vhodná aj pre deti a tehotné ženy, aj keď v druhom prípade je lepšie poradiť sa o dávkovaní s lekárom. Akciová spoločnosť Vincentka, ktorá ako jediná má práva na plnenie Vincentky do obalov, pravidelne  absolvuje zdĺhavý proces recertifikácie svojich výrobkov tak, aby vyhovovali náročnej európskej legislatíve. Informuje o tom riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., Ján Šumšal.

S minerálkou Vincentkou teraz pomáha paletizačný robot Vincent

Vincentka nedávno oslávila 20.výročie obnovenia plnenia tejto minerálnej vody do fliaš. V septembri 2018 sa konal deň otvorených dverí, na ktorý prišlo viac ako 2000 návštevníkov, z toho asi 500 detí. Tie potešil aj nový maskot firmy, ktorým je plyšová hračka dinosaura. Za účasti návštevníkov pritom pokrstili nového výkonného paletizačného robota Vincenta.

„Vincentka, a.s., vyrába dva typy nosných sprejov VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR 0+ a pre staršie deti VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ STANDARD. Ide o čisto prírodné produkty.Podľa európskej legislatívy sa pri všetkých baleniach minerálnej vody Vincentka už nesmie používať prívlastok „liečivá“. Napriek tomu, že sme museli tieto údaje z etikiet odstrániť, Vincentka niekedy nazývaná aj „liek starých materí“nestratila nič zo svojich stáročiami overených účinkov. Okrem balenej vody Vincentka a sprejov je mimoriadne obľúbená aj koncentrovaná Vincentka Nasalis, ktorá je určená na preplachovanie nosných dutín a nosohltanu. Používa sa aj pri predoperačnej príprave,“ konštatoval J.Šumšal.

Dva typy nosných sprejov VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ

VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR 0+ a pre staršie deti VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ STANDARD sú spreje, ktoré pomáhajú čisteniu nosovej sliznice a optimálnemu fungovaniu tzv. slizničnej imunity ako obrany pred infekciami. Zásadný rozdiel medzi nosovým sprejom štandard a junior spočíva v tom, že junior je určený pre novorodencov a malé deti. Oproti štandardnému prevedeniu sa líši polovičnou dávkou, nižším tlakom rozprašovača a užším koncom aplikátora. Náplň je rovnaká a môže sa po minutí dopĺňať z veľkého balenia Vincentky s objemom 0,7 l. Obľuba nosových sprejov vyplýva predovšetkým z ľahkej aplikácie Vincentky do nosných dutín. Pri aplikácii Vincentky nosovým sprejom u dojčiat je potrebná veľká opatrnosť z dôvodu možného poranenia dieťaťa. Najlepšie je použiť sprej tak, aby sa nezasúval do nosovej dierky, ale použil sa v tesnej blízkosti.

Vincentka nosový sprej pomáha aj pri peľových alergiách, keď pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice, umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity. Je odporúčaná alergológmi pre zvládanie ťažkostí pri peľových a prachových alergiách. Používanie nosového spreja Vincentka nie je obmedzené časovo ani frekvenciou použití za deň.

Sprej je možné doplniť Vincentkou z originálneho balenia 0,7 l.

Pre vstrekovanie do úst je možné zadarmo si objednať aj ústny aplikátor, a to na  www.vincentka.cz.

Všeliek Vincentka

Okrem čistenia sliznice od hlienov je Vincentka odporúčaná aj na pitné a inhalačné kúry pri ochoreniach dýchacích ciest, hlasiviek, pri chorobách látkovej výmeny, vredovej choroby žalúdka, dvanástnika a ich pooperačných stavoch, pri chronickom zdúrení pečene, diabetu mellitus, chronickej pankreatitíde. Pomáha regenerovať aj vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu (šport, ťažká fyzická práca, horúčkovité ochorenia) a upravuje metabolizmus po alkoholových excesoch.

Názov Vincentka vychádza z mena grófa Vincenca (z rodu Serényiovcov) a používa sa od roku 1792. História predaja Vincentky vo fľašiach  je dlhá takmer 200 rokov a siaha do roku 1820 a história kúpeľníctva v Luhačoviciach až do roku 1590. Vincentka je 100% prírodný produkt. Ide vlastne i zvyškovú pravekú treťohornú morskú vodu, ktorá ostala uväznená v horninových vrstvách pod Luhačovicami. Na svojej ceste z hlbín sa zrieďuje obyčajnou podzemnou vodou a priberá oxid uhličitý a rozpúšťa stopové prvky, takže nakoniec obsahuje takú širokú škálu prvkov ako máloktoré iné minerálne vody.Obsahuje biogénne prvky ako je lítium, rubídium, cézium, meď, zinok, vanád, chróm, kobalt vo fyziologickom pomernom zastúpení a je vhodná aj ako prírodný doplnok výživy pre športovcov, deti, tehotné ženy a rekonvalescentov. Vincentka, aj keď má morský základ, nie je totožná s morskou vodou. Predovšetkým je menej slaná - až 3,5-krát menej ako morská voda a naviac obsahuje spomínané  biogénne prvky. Celková mineralizácia dosahuje 10050 mg/l. Osmotickým tlakom 634,7 kPa sa blíži osmolarite ľudskej krvi a vnútrobunkových tekutín, aj preto je tak účinná.

Viac informácií je na www.vincentka.cz.

PR

 SÚŤAŽ 

Vyhrajte za správnu odpoveď - kazetu Vincentky či knižný triler Budinka :)

napíšte nám na sutaz@mamatata.sk
odpoveď na otázku:

Môže sa Vincentka podávať úplne malým deťom, prostredníctvom nosového sprejového aplikátora VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR 0+, ktorý má špeciálny aplikátor s nižším tlakom rozprašovača a užším koncom? Napríklad na uvoľnenie nosa od hlienov pre dýchanie?

Tešíme sa na VAŠE ODPOVEDE.