dnes má meniny Urban
zajtra Dušan
25.5. 2022

Tvorivá a zábavná knižka s kartovou hrou

So, 10/26/2019 - 09:26 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Deti sa najľahšie učia hravou formou, ktorá je pre nich najprirodzenejšia. Výtvarníčka Veronika Lesana Renčková spolu s herečkou a rozhlasovou redaktorkou Zuzanou Jurigovou Kaprálikovou pripravili originálnu obrázkovú detskú knižku Kde je kto? s kartovou hrou, básničkami a nápadmi na aktivity na rozvíjanie slovnej zásoby, fantázie a orientácie v priestore.

Deti si zábavnou formou precvičujú pomenovanie a určenie pozícií, čiže priestorové vzťahy VPRAVO, VĽAVO, MEDZI, V, NA (HORE), POD (DOLE), PRED a ZA.

Kartová hra je tiež súčasťou divadelného predstavenia Kozliatka a vlk, v ktorej účinkuje celá rodina Kaprálikovcov.

Otvorenie talkshow scénkou a pesničkou z divadelného predstavenia Kozliatka a vlk, v ktorom hrá rodina Kaprálikovcov. 

Knižka  Kde je kto? zabaví nielen deti a rodičov, ale je aj výbornou pomôckou pre pedagógov, logopédov, či vedúcich záujmových detských krúžkov. Vydáva vydavateľstvo Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

Knižku Kde je kto? „si vypýtali“ rodičia

Zábavná a tvorivá knižka Kde je kto? úzko súvisí s úspešným divadelným predstavením hereckej rodiny Kaprálikovcov Kozliatka a vlk, v ktorej kozliatka hrajú zábavnú a súčasne náučnú kartovú hru.

moderátor Dado Nagy hrá kartovú hru z knižky Kde je kto? 

Knihu si vlastne vypýtali rodičia, ktorí videli naše predstavenie. Jeho súčasťou sú aj karty, ktoré deti učia hravou formou orientáciu v priestore. Rodičia mali záujem o kartovú hru s postavičkami z rozprávky, a tak sme vytvorili našu krásnu knižku Kde je kto?,“ hovorí autorka Zuzana Jurigová Kapráliková.

Kartová hra obsahuje 32 kariet s obrázkami zvieratiek – medveďa, zajka, bobra a ježka - s pravidlami hry. S kartami i textom možno pracovať podľa vlastnej fantázie a rozvíjať tak aj detskú slovnú zásobu a tvorivosť. Dajú sa využiť aj pri hre s väčšími skupinami detí v materských školách, či v krúžkoch.


autorky knihy Veronika Lesana Renčková a Zuzana Jurigová Kapráliková 

S knižkou Kde je kto? môžu pracovať nielen rodičia, ale aj pedagógovia, terapeuti, logopédi či lektori.

Obsahuje tipy na ďalšiu prácu s textom a s kartami.

Krst knihy; zľava Martin Kaprálik, Veronika Lesana Renčková, Barbora Hazuchová z vydavateľstva Fortuna Libri,  Zuzana Jurigová Kapráliková so synom Maximom, Dušan Kaprálik, Martina Kapráliková a Michal Kaprálik 

Autor: 
Veronika Lesana Renčková, Zuzana Jurigová Kapráliková
Vydavateľ: 
Fortuna Libri, 2019