dnes má meniny Ela
zajtra Urban
24.5. 2022

Varte doma, radí Gizka Oňová

Ne, 10/27/2019 - 09:02 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Gizka Oňová– známa speváčka a obľúbená „svokra“, ktorá okrem toho, že vždy rada a múdro poradí, či poteší spevom, aj úžasne varí!

Presvedčí vás o tom jej nová kuchárska kniha Gizka radí: Varte doma plná obľúbených a rokmi osvedčených receptov.

 

Gizka v nej zostavila škálu jedál, dobrôt a aj vzácnych rád, ktoré pri varení ocenia nielen začiatočníčky, ale aj pokročilé gazdinky.

Varenie je pre Gizku Oňovú vášňou, a preto sa rozhodla inšpirovať k domácemu vareniu aj iných. Názov knihy nie je náhoda: „Varenie doma má neoceniteľný dosah na život v rodine – pre dospelákov aj pre deti,” je presvedčená Gizka.

Gizka Oňová pripravila pre hostí slávnostného krstu jej kuchárskej knihy aj pochúťky v podobe Krehkého jablčníka, Oškvarkovú nátierku a Syrové pagáčiky. 

V novej kuchárke Gizka radí: Varte doma objavíte jedlá, ktoré pribudnú do vašich domácich receptových zbierok a k obľúbeným dobrotám celej rodiny.

Stačí knižku len otvoriť a variť doma s Gizkou Oňovou. Kniha vychádza vo vydavateľstveFortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.
 

Varenie je pre Gizku Oňovú vášňou

Gizku varenie fascinovalo už od útleho detstva. Vďaka starej mame Etelke sa zamilovala do hrncov, panvíc, kotlíkov a pekáčov. S pribúdajúcim vekom postupne objavovala možnosti experimentovania v kuchyni. Väčšinou varí a pečie „od oka“ alebo improvizuje, no pri niektorých jedlách sa nezaobíde bez presných postupov.

Knižka bola pokrstená sušenou pomarančovou kôrou a badiánom.

Nová kuchárskej knihe Gizka radí: Varte doma bude vaším domácim gurmánskych sprievodcom, pri čítaní ktorého si pomyslíte: Mňam, tak toto sa oplatí vyskúšať!


Krst knihy; zľava moderátorka podujatia Nora Beňačková, autorka Gizka Oňová, krstná mama knihy Katka Brychtová, krstný otec knihy Noro Mészároš  

Autor: 
Gizka Oňová
Vydavateľ: 
Fortuna Libri, 2019