dnes má meniny Drahomíra Mário Sára
zajtra Dalibor
19.1. 2021
Pochod za život
Printer-friendly versionSend by emailPDF version
Humanitárna zdravotnícka organizácia MAGNA chce upozorniť na nedostupnosť základnej zdravotnej starostlivosti v krajinách, ktoré čelia humanitárnej kríze. Vo svojich nemocniciach MAGNA pomáha a lieči, aby deti neumierali na choroby, ktorá u nás vyrieši aj návšteva lekárne. 
 
Na Slovensku a v Českej republike MAGNA spúšťa kampaň na sociálnych sieťach, v printových médiách a v rádiu, ktorou vyzýva ľudí, aby sa pridali a podporili pochod za život. Pochodom za život je náročná niekoľkodňová cesta matky Nathalie, ktorá nesie svojho chorého syna Patricka v horúčkach do nemocnice MAGNA v Kongu.  
 

Ľudia si môžu na svoj profilovú fotku umiestniť transparent s vyjadrením podpory a zdieľať kampaňové video. 
https://www.youtube.com/watch?v=uTPls-bych8 
 
Aby zachránila život svojho syna musí Nathalie kráčať štyri dni do jedinej nemocnice široko-ďaleko. Pomôžte, aby putovanie matiek, ako je Nathalie, do MAGNA nemocnice v Kongu nebolo zbytočné. 
 
V krajinách, ako je Kongo, chýba infraštruktúra a zdravotná starostlivosť je pre väčšinu ľudí nedostupná. Cesta do nemocnice je navyše pre každú matku rizikom, pretože bezbranné ženy sú tu ľahkou korisťou nielen pre jedovaté hady, ale aj pre ozbrojených rebelov a vojakov. 
 
Každé dieťa si zaslúži vyrásť v bezpečí a zdraví. Realita je taká, že mnohé čelia obrovským prekážkam - ako Nathalie so svojím synom Patrickom. So správnou podporou môžu tieto matky a ich deti prekonať nebezpečenstvo a choroby a žiť v zdraví, ale potrebujú vašu pomoc. Vaša podpora a dar - často aj malý - môže zmeniť ich svet. Začnite už dnes a pomáhajte nám ich liečiť každý mesiac. 
 
Ľudia v núdzi pre nás nie sú čísla v tabuľkách. Sú to Patrick, Nathalie, Martine, konkrétne živé bytosti. Zakladáme si na tom, že MAGNA pomáha priamo v teréne, na miestach, kde by sa iní neodhodlali, aj preto je naša pomoc skutočná a efektívna.

Až 97% našich príjmov, vrátane vašich darov, používame v našich medicínskych projektoch. Peniaze vynakladáme hlavne na priamu liečbu a vzdelávanie lokálnych zdravotníkov. Nie sme len skupina na preposielanie peňazí iným. Poznáme chorých, ich osudy a potreby. Dokážeme reagovať na nepredvídané situácie, aj ako je epidémia osýpiek alebo pandémia Covid-19. Nezbalíme sa po pár mesiacoch a nenecháme ľudí v núdzi bez pomoci. Nespoliehame sa na to, že našu prácu urobí niekto za nás. Pomoc MAGNA napĺňa potreby konkrétnych ľudí, na konkrétnych miestach, je skutočná, priama a efektívna. 

 
MAGNA je závislá na svojich podporovateľoch a sympatizantoch a ich finančnej pomoci, bez ktorej by naša práca nebola možná.  Ak nás chcete podporiť môžete tak urobiť aj ľubovoľným finančným darom prostredníctvom našej webstránky www.magna.sk. Zaslaním SMS v tvare „MAGNA“ na číslo 806 nám poskytnete pravidelný mesačný dar vo výške 6 Eur. 
 
Humanitárna organizácia MAGNA vznikla v roku 2001 na Slovensku v presvedčení, že všetci ľudia by mali mať prístup k zdravotnej starostlivosti bez ohľadu na pohlavie, rasu, náboženstvo, vierovyznanie alebo politickú príslušnosť, a že zdravotné potreby ľudí prevažujú nad rešpektovaním národných hraníc. Od svojho vzniku MAGNA realizovala mnohé misie v humanitárnych krízach po celom svete. Dodnes pôsobíme pri pomoci s Epidémiou HIV / AIDS v Kambodži, v Konžskej demokratickej republike, v Južnom Sudáne, v Sýrii a v Libanone pomáhame obetiam Sýrskej krízy a v Irackom Mosule obetiam vojny s Islamským štátom. V minulosti sme zasahovali pri Tsunami v juhovýchodnej Ázii, pri povolebnom násilí v Keni, po zemetrasení na Haiti, pri hladomore vo východnej Afrike, po zemetrasení v Nepále, či cyklóne na Filipínach.  

TS