dnes má meniny Tamara
zajtra Bohuš
26.1. 2021
Futbalista Ján Ďurica zakladá vlastnú futbalovú školu Mladé levy
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Bývalý futbalový reprezentant Ján Ďurica zakladá vlastnú futbalovú školu s názvom Mladé levy. Okrem klasických tréningov pre deti od 6 – 11 rokov ponúkne aj workshopy a couching s úspešnými slovenskými športovcami. Mladé levíčatá budú aj pod dohľadom skautov z agentúry Stars & Friends. Odštartovať má v januári.

Futbalová škola Mladé levy čerpá z dlhoročných profesionálnych skúseností bývalého slovenského reprezentanta Jána Ďuricu, ktorý je jej zakladateľom. Priniesť má jedinečnú tréningovú filozofiu postavenú na poskytovaní komplexných služieb súvisiacich  s rozvojom mladých futbalových nadšencov od 6 – 11 rokov. Mladé levíčatá sa naučia všetko, čo im pomôže v nasledovaní svojho futbalového sna – od stravovacích návykov cez motivačné stretnutia a couching s úspešnými slovenskými športovcami až po tipy a triky, ako pracovať s vypätými emóciami alebo na čo sa zameriavajú talentoví skauti.

Samotné tréningy budú prebiehať pod osobným vedením Jána Ďuricu. „Trénerská robota je komplex pozostávajúci z mnohých maličkostí. Mal som možnosť vyskúšať si ju aj na klubovej úrovni, no nestačilo mi to a cítil som, že chcem zo seba odovzdať viac a intenzívnejšie. A čo môže byť zmysluplnejšie, ako venovať sa mladým talentom, ktoré to myslia s futbalom vážne? A Mladé levy preto, lebo lev je pre mňa symbolom odvahy prekonávať samého seba, vytrvalosti a nezdolnosti, čo sú vlastnosti, ktoré by mal mať každý futbalista,“ vyznal sa Ján Ďurica, zakladateľ školy.

Tréningy budú okrem tímového princípu zohľadňovať aj individuálny vývoj a postup detí, aby každý z nádejných talentov objavil a rozvíjal svoje najsilnejšie stránky. „Kopec chlapcov sníva o tom, že raz vybehnú na futbalový trávnik a zažijú tú eufóriu víťazstiev nad súpermi aj nad sebou samými. Chcem, aby si deti, ktoré budú navštevovať našu školu, odnášali z tréningov pozitívny zážitok, ktorý ich bude motivovať ďalej na sebe makať, preto je pre mňa najdôležitejší individuálny prístup ku každému jednému,” vysvetlil Ďurica.

Mladé levy budú zároveň pod dohľadom futbalových skautov z agentúry Stars & Friends, ktorí neprehliadnu žiadny talent. „V agentúre Stars & Friends sme stáli pri Jankovi počas celej jeho aktívnej hráčskej kariéry a teším sa, že teraz v tom budeme pokračovať aj s jeho Mladými levmi. Profesionálnemu oku našich skúsených skautov neunikne žiadny talent a aj preto je futbalová škola Jana Ďuricu skvelou príležitosťou pre všetkých chlapcov, ktorí to myslia s futbalom naozaj vážne,“ povedal Karol Csontó, CEO Stars & Friends a medzinárodný futbalový agent.

Podporu škole sľúbili aj ďalšie osobnosti futbalového či športového sveta, medzi nimi aj Ďuricoví bývalí spoluhráči z reprezentácie.

„Janovi a Mladým levom držím palce. Pre každého športovca je dôležité odovzdať svoje skúsenosti ďalej, aby to všetko tvrdo vydreté našlo nové uplatnenie. Viem, že Jano bude skvelý tréner a dúfam, že občas budem môcť zavítať do jeho školy aj ja, aby som jeho levíčatám odovzdal čo-to aj z mojich skúseností,“zaželal Mladým levom Ďuricov bývalý kolega z futbalovej reprezentácie, Juraj Kucka.

Viac informácií o tom, ako sa stať Mladým levom, nájdete na webe školyalebo na sociálnych sieťach.

 

O Jánovi Ďuricovi

Ján Ďurica je bývalý slovenský futbalový reprezentant, ktorý za Slovensko odohral 91 zápasov, väčšinou na pozícii stredného, príležitostne aj ľavého obrancu. Bol účastníkom MS 2010 a ME 2016 a medzi jeho ďalšie úspechy patrí aj zisk Slovenského pohára (2004) a titul Majstra Slovenska (2005). Pochádza z futbalovej rodiny, otec Ján a brat Pavol sú takisto futbalisti. Ďurica hrával za kluby DAC Dunajská Streda, Artmedia Petržalka, Saturn MO, Lokomotiv Moskva, Hannover a Trabzonspor. Aktívnu hráčsku kariéru ukončil v roku 2019 a prešiel na trénerskú lavičku. Na pozícii asistenta trénera FC Petržalka pôsobil 7 mesiacov.