dnes má meniny Gertrúda
zajtra Bernard
19.5. 2022
Návrat ku koreňom
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Pri akútnych ochoreniach horných dýchacích ciest sa používa rastlinný liek Kaloba s obsahom špeciálneho extraktu z koreňa juhoafrickej pelargónie. Ako už názov napovedá, táto rastlina pochádza z južnej Afriky, kde je už po stáročia využívaná. Jej koreň je známy svojim priaznivým pôsobením na zdravie dýchacích ciest. Predstavujeme vám Pelargonium Sidoides alebo juhoafrickú pelargóniu – muškát.

Nemýľte si ju s okrasnými kvetmi, ktoré zdobia balkóny. Muškáty z našich končín nemajú pozitívne liečivé účinky. Na to, ako významne juhoafrická pelargónia pomáha, prišli Európania iba náhodou. Istý anglický pacient trpel tuberkulózou a na odporúčanie lekára vycestoval do Južnej Afriky, keďže možnosti liečby boli na prelome 19. a 20 storočia obmedzené. Šaman z kmeňa Basuto mu dal extrakt z miestnej liečivej rastliny a čo sa nestalo – Brit sa uzdravil a späť do Veľkej Británie so sebou vzal aj „zázračný“ koreň. Rastlinu pomenoval „umkaloabo“, čo v jazyku zulu znamená silný kašeľ. Trvalo niekoľko desaťročí, kým si pelargónia našla cestu do vedeckých laboratórií, kde bolo jej zloženie dôkladne preskúmané a prišlo sa na spôsob, ako z nej získať kvalitný výťažok s preukázateľným liečebným účinkom. Koreň tri roky starej rastliny obsahuje optimálne množstvo aktívnych látok pre medicínske využitie. Hlavnou vlastnosťou extraktu je to, že prispieva k správnej funkcii dýchacích ciest a dýchacieho systému ako takého.

Kaloba predstavuje účinnú pomoc prírodného pôvodu, ktorá nezaťažuje organizmus žiadnou chémiou a nežiaducimi účinkami, aké hrozia pri bežných syntetických liekoch. V lekárni je dostupná vo forme kvapiek, tabliet či sirupu - vďaka príjemnej chuti je obľúbený najmä u detí.

Liek je rastlinného pôvodu, takže kvapky aj sirup môžu užívať deti už od 1 roka. Siahnite po Kalobe ihneď, ako pocítite prvé príznaky choroby horných dýchacích ciest, teda nádchu, bolesti a škriabanie v hrdle, prípadne kašeľ. Účinne pomáha aktivovať vlastný imunitný systém v boji s akútnymi respiračnými chorobami.

PR