dnes má meniny Rudolf
zajtra Valér
17.4. 2021

Rodina

Čerstvá novinka tohto roka – laserový televízor Hisense HE88L5V dosť zásadne posúva doteraz známe hranice zážitkov zo sledovania filmov, športových prenosov, koncertov alebo hrania hier. Kinozážitok novej generácie prichádza prvýkrát do domácností.

Slováci konzumovali počas prvého ale aj súčasného lockdownu viac alkoholu doma. Za vlaňajšok podľa aktuálnych údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat vypili 12 litrov čistého alkoholu na hlavu. Na alkoholické nápoje dávame v priemere 2,3 percent z celkových výdavkov domácnosti, pričom za ostatných desať rokov sa tento podiel zvýšil o takmer jedno percento. Aktuálne sme v rámci 27 krajín Európskej únie vo výdavkoch na alkohol na 11. mieste, pričom pred nami skončili všetky krajiny V4. Napríklad Česi a Poliaci dávajú mesačne z rodinného rozpočtu až takmer 3,5 percenta práve na alkohol.

Čo by vedelo prispieť k tomu, aby sme si mohli byť bližší?
Čo by si urobila / urobil, keby si sa nebála / nebál?
Čo by si teraz potrebovala / potreboval počuť?

- otázky, ktoré majú ambíciu posunúť vaše vzťahy o ďalší krok k dobru.

  • ČLOVEČINA - SPOZNAJME SA BLIŽŠIE 

je nová spoločenská hra pre rodiny, priateľov, známych ...

Myslíte si, že poznáte Avon? Naozaj?! Uhádli by ste, že Avon predá každú sekundu 7 parfumov? To je viac ako predá ktorákoľvek iná značka. Obdarujte na Vianoce celú rodinu bohatou nádielkou setov a výrobkov z dielne Avon. Originálne darčeky vhodné do každej domácnosti potešia rovnako ženy, mužov ako aj deti.

Hoci sa mestá a obce snažia investovať do nových ihrísk, chýba im vízia riešenia priestoru. Prostriedky sú tak často vynaložené neúčelne. Pritom multifunkčné ihrisko vie poskytnúť aj na malej ploche kvalitný priestor pre viacero športov.

Divoká výstavba z uplynulých desaťročí, ktorá mnohé obce a mestá pripravila o plochy na športovanie, je síce za nami a ihriská sa aj vďaka eurofondom vracajú späť, no ako sa zhodujú odborníci, pri výstavbe nových športovísk chýba mestám, obciam, prípadne školám jasný koncept a dlhodobá vízia. 

MÚZA Bratislava je jedinečný multikultúrny projekt, ktorý sa venuje umeleckému vzdelávaniu detí a dospelých. Vznikol pod vedením Natálie Mazanovej, ktorá sa dlhodobo venuje umeleckému vzdelávaniu. Keďže sa umelecké štúdio MÚZA ako reprezentant Slovenska teší nejednému medailovému úspechu, samotné sociálne siete už nestačia na odprezentovanie všetkých informácií, ktoré by vás mohli zaujímať. Preto sa v MÚZE Bratislava rozhodli vytvoriť si novú webovú stránku na  Webnode.              

Mobilný editor od Webnode vám ušetrí čas a energiu. Už viac netreba zapínať počítač pri každej aktualizácii vašich webových stránok. Všetky potrebné úpravy spravíte rýchlo a jednoducho na vašom mobile alebo tablete. Mobilný editor je dostupný kdekoľvek a kedykoľvek, na cestách alebo dovolenkách. Stránku si tak môžete vytvoriť v akomkoľvek prehliadači bez potreby sťahovania rôznych aplikácií.

Humanitárna zdravotnícka organizácia MAGNA chce upozorniť na nedostupnosť základnej zdravotnej starostlivosti v krajinách, ktoré čelia humanitárnej kríze. Vo svojich nemocniciach MAGNA pomáha a lieči, aby deti neumierali na choroby, ktorá u nás vyrieši aj návšteva lekárne. 
 
Na Slovensku a v Českej republike MAGNA spúšťa kampaň na sociálnych sieťach, v printových médiách a v rádiu, ktorou vyzýva ľudí, aby sa pridali a podporili pochod za život. Pochodom za život je náročná niekoľkodňová cesta matky Nathalie, ktorá nesie svojho chorého syna Patricka v horúčkach do nemocnice MAGNA v Kongu.  
 

Spoločnosť Kaufland rozširuje počet predajní, pred ktorými bude možné odovzdať použitý kuchynský olej. Pre reťazec je ekologický prístup dlhodobo jednou z priorít a snaží sa ísť v tejto oblasti príkladom.

Spoločnosť waterdrop® predstavuje jedinečnú spoluprácu s populárnym dánskym dizajnérskym štúdiom Hvass & Hannibal. Dvojica talentovaných umelkýň Nan Na Hvass a Sofie Hanibal pôsobí v Kodani a venuje sa neobvyklému multidisciplinárnemu umeniu. Pre waterdrop® vytvorili originálny dizajn sklenej fľaše v limitovanej edícii.