dnes má meniny Viola
zajtra Gertrúda
18.5. 2022

Rodina

Kráľovnú Alžbetu II. všetci vnímame ako stabilnú súčasť kráľovskej
monarchie od nepamäti. Neuveriteľných 70 rokov už vládne britskej monarchii, a pritom o jej živote stále nevieme všetko. Od 21. marca sa môžete tešiť na viaceré filmy o kráľovskej rodine, ktoré vám čo-
to z jej života poodhalia, na televíznej stanici Spektrum.
 

Svet už druhý rok čelí pandémii a situácia na Slovensku patrí k najhorším v Európe. Mnohí zdravotníci sú vyčerpaní, na pokraji síl, frustrovaní, bež času a nálady na vianočné prípravy. Učitelia Komenského inštitútu, ktorý je programom Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica, sa preto spontánne rozhodli „vianočne“ poďakovať zdravotníkom a vzdať im úctu. Po celom Slovensku vznikajú tímy učiteliek a učiteľov, ktoré pečú koláčiky pre miestnych lekárov, lekárky, sestry a ošetrovateľov.

Do povinného zálohovania jednorazových obalov na nápoje – PET fliaš a plechoviek – na Slovensku zostáva niekoľko týždňov. Reťazec Tesco sa na nové zálohovanie od januára 2022 intenzívne pripravuje už niekoľko mesiacov aj prostredníctvom dvoch pilotných projektov zálohomatov v obchodoch Tesco v Senci (apríl 2021) a v Nitre (jún 2021). V týchto obchodoch od spustenia projektu v tomto roku zákazníci odovzdali do automatov už viac ako 10-tisíc plechoviek a PET fliaš. Tesco aj týmto spôsobom chráni prírodné zdroje a vytrvalo pokračuje v napĺňaní záväzkov v oblasti trvalej udržateľnosti a spoločenskej zodpovednosti.

Zima je síce o teplom oblečení a o množstve vrstiev, ale aj v tomto ročnom období sa dá vyzerať štýlovo a trendy. Dodajte svojim outfitom iskru pomocou Dedoles doplnkov, ktoré nesmú chýbať vo vašom šatníku.

V Demonštračnej záhrade Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre otvorili sad starých odrôd jabloní. Ide o jedinečnú genofondovú zbierku, ktorá združuje 73 prevažne vzácnych starých odrôd jabloní pestovaných v tvare štíhleho vretena. Pribudli tiež bidlá pre dravce, hmyzí hotel a vtáčie búdky.

Prechádzka ako v európskych metropolách: Letné nočné nákupy v Designer Outlet Parndorf - každý štvrtok a piatok do 21:00h

Paríž, Miláno alebo Londýn - hlavné mestá európskej módnej scény pozná každý. Prechádzku s medzinárodnými top značkami si počas letných nocí môžete užiť aj pár minút od Bratislavy - presnejšie v Designer Outlet Parndorf! Už oOd 1. júla centrum prišlo s predĺženou otváracou dobou a novým konceptom „letných nočných nákupov“, ideálnym na pohodlné nákupy s atmosférou súmraku - ​​každý štvrtok a piatok až do 21:00.

Už viac než rok fungujeme všetci úplne inak, než sme boli zvyknutí. Pandemické opatrenia obmedzili tiež svadby, ktoré väčšina párov bola nútená preložiť, alebo aspoň výrazne pozmeniť. Svadby boli niekoľko mesiacov povolené len vo veľmi obmedzenom kruhu najbližších. Ak nechcete nič nechať na náhodu, môžete si svoju svadbu vystrojiť online.

Čerstvá novinka tohto roka – laserový televízor Hisense HE88L5V dosť zásadne posúva doteraz známe hranice zážitkov zo sledovania filmov, športových prenosov, koncertov alebo hrania hier. Kinozážitok novej generácie prichádza prvýkrát do domácností.

Slováci konzumovali počas prvého ale aj súčasného lockdownu viac alkoholu doma. Za vlaňajšok podľa aktuálnych údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat vypili 12 litrov čistého alkoholu na hlavu. Na alkoholické nápoje dávame v priemere 2,3 percent z celkových výdavkov domácnosti, pričom za ostatných desať rokov sa tento podiel zvýšil o takmer jedno percento. Aktuálne sme v rámci 27 krajín Európskej únie vo výdavkoch na alkohol na 11. mieste, pričom pred nami skončili všetky krajiny V4. Napríklad Česi a Poliaci dávajú mesačne z rodinného rozpočtu až takmer 3,5 percenta práve na alkohol.

Čo by vedelo prispieť k tomu, aby sme si mohli byť bližší?
Čo by si urobila / urobil, keby si sa nebála / nebál?
Čo by si teraz potrebovala / potreboval počuť?

- otázky, ktoré majú ambíciu posunúť vaše vzťahy o ďalší krok k dobru.

  • ČLOVEČINA - SPOZNAJME SA BLIŽŠIE 

je nová spoločenská hra pre rodiny, priateľov, známych ...