dnes má meniny Alojza
zajtra Kvetoslava
23.10. 2020

Český a slovenský trh ostávajú prioritou Vincentky

Situácia okolo koronakrízy skomplikovala život aj spoločnosti Vincentka, a.s., ktorá sa zaoberá plnením svetoznámej minerálky Vincentky do fliaš. Prijaté opatrenia situáciu stabilizovali, aj keď je firma v odbyte svojich výrobkov za prvý polrok na úrovni o niečo nižšej ako bol priemer po iné roky. Pritom za vlaňajší rok zaznamenala najvyššie tržby vo svojej histórii keď naplnila 5,5 milióna fliaš. Informuje o tom Ján Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s.

Predĺžil sa čas, ktorý strávite pre obrazovkou počítača, televízie či mobilu? Niekedy si ani neuvedomíme, že hodiny pozeráme na obrazovku či monitor. Takmer bez prestávky. A možno aj pri zlom osvetlení. Až štípanie a nepohodlie očí nás upozorní na to, že stačilo!

Med je jedným z najužitočnejších produktov, ktoré ľudstvo dostáva od prírody. Jeho liečivé vlastnosti sú známe už v staroveku. Existuje dokonca aj odvetvie ľudovej medicíny - apitherapia (z gréckej Apis - včela) - liečba pomocou včelích produktov. Včely nám však vedia poskytnúť omnoho viac! Ich produkty sa dajú použiť v medicíne, kozmetike, či potravinárskom priemysle.

Ľudský organizmus si v zime vyžaduje zvýšenú potrebu vitamínov, preto vynikajúcim zdrojom je práve kapusta. Pestuje sa viac ako 400 rokov. Kapusta bola pestovaná už starovekom Grécku alebo v Rímskej ríši, kde bola považovaná ako všeliek, schopný liečiť všetky choroby.

V starom Grécku pripisovali kapuste božskú moc a stavali jej oltáre.

Máte chuť na sladké a zároveň sa najmä s blížiacou zimou snažíte robiť niečo pre svoje zdravie a imunitu? Úspešná spoločnosť HIMALYO vám predstavuje jedinečný tibetský rakytník vo forme žuvacích cukríkov, ktoré oceníte nielen vy ale hlavne vaše deti, pre ktoré boli špeciálne vyvinuté. Keď budete mať nabudúce chuť na žuvačku alebo ovocnú karamelku, môžete si namiesto nich dopriať jedinečný výrobok, ktorý je plný blahodarných extraktov z himalájskeho rakytníka a brusnice - vďaka tomu sa môžu pochváliť naozaj vysokým obsahom vitamínu C.

Na dovolenku s deťmi si určite pribaľte kvapky BioLac Baby drops s obsahom priateľským baktérií od slovenskej spoločnosti GENERICA. Jedinečné kvapky obsahujú živé baktérie, ktoré sú prirodzene prítomné aj v materskom mlieku, na doplnenie normálnej črevnej mikroflóry.

Pri liečbe hnačky si vyberajte si prípravky, ktoré fungujú na princípe tvorby ochranného filmu v tenkom čreve. Črevná stena je vďaka tomu chránená pred narušením. Ideálny prípravok proti hnačke zabraňuje rozvoju zápalu, a tiež bráni priľnavosti a osídleniu čreva škodlivými baktériami.

Potenciálny liek na celiakiu bol pôvodne vyvinutý na liečbu zriedkavej choroby

Nový pohľad na celiakiu by mohol konečne priniesť účinnú terapiu. Európsky výskum sa zameral na molekulárne podobnosti medzi celiakiou a cystickou fibrózou, pričom dokázal, že účinná zložka pôvodne vyvinutá na liečbu cystickej fibrózy má potenciál liečiť celiakiu. Táto choroba je inak viazaná na celoživotné vyhýbanie sa lepku, u časti pacientov je však i táto diéta neúčinná.

Vincentka slúži nielen na liečbu, ale aj na prevenciu respiračných chorôb

Jesenné počasie s výkyvmi teplôt je ideálne pre rozmnožovanie baktérií a vírusov v ľudskom organizme. Ordinácie zaznamenávajú v tomto období nástup respiračných chorôb, vrátane chrípky a chrípke podobných ochorení. Preto je namieste prevencia a rýchle zachytávanie začiatkov ochorení, potom je aj ich priebeh podstatne miernejší. Významnú úlohu tu zohráva minerálna voda Vincentka, ktorá je ideálnym spoločníkom na prevencie ochorení dýchacích ciest a ich zvládanie. Všetci, ktorí sú náchylní na časté ochorenia dýchacích ciest, ale aj zdraví ľudia, vrátane športovcov, by mali každý deň preventívne kloktať Vincentku, preplachovať si ňou dutiny a prípadne ju aj inhalovať.

Teploty stúpajú a tak vo veľkom používame klimatizáciu v aute či doma. Niet divu, že vás alebo vaše deti môže prepadnúť náhla bolesť v krku alebo dráždenie na kašeľ. V snahe zbaviť sa problému čo najskôr, často siahneme po lokálnych antibiotikách v podobe cmúľacích pastiliek. V poslednej dobe nastal doslova „boom“ v ich používaní -  vidina voľno predajného antibiotického lieku znie predsa tak lákavo!