dnes má meniny Urban
zajtra Dušan
25.5. 2022
Nenahraditeľný pomocník pre novopečených rodičov: akú prebaľovaciu podložku pre vaše bábätko?
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Blíži sa termín príchodu na svet vášho dieťatka? Máte všetko pripravené? Izbička vonia čistotou?  Výbavička pre bábätko pripravená? Nervozita zo dňa D je často neudržateľná. A tak je na mieste urobiť si zoznam, premyslieť výber a hľadať to najvhodnejšie z trhu pre to VAŠE dieťatko, pre VÁS. Pri finalizácii zoznamu sa oplatí nezabudnúť na veľkú pomôcku pre rodičov novorodencov, podložku na prebaľovanie.

Zabezpečuje hygienu pre dieťatko kdekoľvek ste, ale aj ochranu pred nechceným znečistením povrchu pod dieťatkom a v jeho okolí. Na trhu sú podložky mäkké či tvrdé, jednorazové či umývateľné alebo prateľné, domáce či cestovné. Vo výbavičke by mali byť pripravené pre každú príležitostnú potrebu. Internetový obchod notino.sk ponúka viacero druhov prebaľovacích podložiek.

Každá prebaľovacia podložka je s ohľadom na jemnosť detskej pokožky vyrobená z mäkkej, na dotyk príjemnej tkaniny. Horná vrstva zabezpečuje pre komfort bábätka rovnomerné vstrebanie prípadnej tekutiny. Prostredná vrstva zaisťuje maximálne vstrebanie tekutiny. Spodná nepriepustná vrstva ochraňuje pred nechceným znečistením povrchu, na ktorom je dieťatko položené. Podložky určené na niekoľkonásobné denné domáce použitie by mali byť pevné, odolné, umývateľné či prateľné. Pohodlné mäkké sú vhodným výberom na tvrdý povrch, napríklad prebaľovacie pulty, hoci aj tie domácky bezpečne prispôsobené z komody. Aby mal chrbátik dieťatka oporu, aby sa prebaľovanie, založenie čistej plienky podarilo na prvý šup, by sa na mäkkom povrchu postele mali používať prebaľovacie podložky s pevnou doskou. Jednorázové podložky sú šikovným pomocníkom najmä na cestách či pri návšteve lekára. Dieťatko s nimi hygienicky prebalíte kdekoľvek. Použité, znečistené jednoducho vyhodíte. Prateľné či umývateľné cestovné podložky sú praktické pre dlhodobejšie využitie, ale aj možnosť prispôsobenia ich skladania podľa potreby. Pri znečistení ich prečistíte detskými antialergickými utierkami alebo preperiete pri 60°C.

V hebkom a stále suchom prostredí prebaľovacích podložiek sa bude vaše dieťatko cítiť bezpečne, s úsmevom si pokopká s uvoľnenými nôžkami. Ako spokojní rodičia sa navyše môžete inšpirovať rôznymi obrázkami na podložkách a spríjemniť si chvíle prebaľovania aj rozprávaním si príbehov, či kratučkých rečňovaniek.

Rozpočet výbavy pre novorodenca navýšitetýmto praktickým pomocníkom v priemere o 14– 20 € pre pevnejšie prateľné podložky a do 3€ pre päťkusové balenie jednorazových prebaľovacích podložiek.

viac na www.notino.sk

PR