dnes má meniny Gertrúda
zajtra Bernard
19.5. 2022
Naše typy: Oleje pre gurmánov
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Kvalitný olej je základom každej kuchyne, stačí pár kvapiek a vaše jedlo sa razom premení na delikatesu. Zvykli ste na ochutenie používať tradičný olivový olej? Zmien sa netreba obávať, inšpirujte sa novými druhmi, ktoré si zaslúžia pozornosť.Lidl ponúka orechový, avokádový, tekvicový aj vzácny hľuzovkový olej.

Už v starovekom Egypte poznali čaro hľuzovky, ktorá je výborným zdrojom antioxidantov. V súčastnosti sú hľuzovky vzácne a objavujú sa v malých množstvách na cestovinách, rizote či steakoch. V Lidli si môžete dopriať vyskúšať olivový olej obohatený o hľuzovku. Vďaka svojej unikátnej a priam rafinovanej chuti ho využijete najmä v studenej kuchyni, ideálny je na dochutenie šalátov. Ak radi s prísadami experimentujete vaše chuťové bunky ocenia orechový olej.

Vyniká množstvom nenásytených mastných kyselín a vysoko kvalitných bielkovín. Nestratí sa pri  dochutení šalátov, jogurtov, sladkých pokrmov alebo netradičných koktailov. Fantázií a chutiam sa medze nekladú. Pripraviť si originálne jedlá z pohodlia domova ako z Michelinských reštaurácií nebolo nikdy jednoduchšie.

Deluxe oleje, Lidl, od 3,99 €

PR