dnes má meniny Urban
zajtra Dušan
25.5. 2022
  MUDr. Katarína Kotlebová
  Gynekologická poradňa

  Máte pocity, problémy, ktorým nerozumiete, na ktoré sa hanbíte spýtať v ordinácii svojho gynekológa? Máte otázky, na ktorých odpovede ste u svojho gynekológa nedostali? Čakáte svoje vytúžené dieťatko a radi by ste vedeli čo najviac?

  Prosíme, skontrolujte si pred zadaním svojej otázky cez vyhľadávač tému - či už daný problém nebol zodpovedaný. Odpoveď si tak môžete nájsť ihneď.

  Pri dlhých otázkach prosíme radšej rozpísať svoj problém pod rovnakým názvom v dvoch formulároch na otázky. Vyhnete sa tým možnosti, že Vaša otázka formulárom neprejde. Ďakujeme.

  Za spoluprácu na poradni, za cenné rady a porozumenia plné odpovede v Gynekologickej poradni ďakujeme aj:
  MUDr. Radmile Sládičekovej
  MUDr. Rastislavovi Sysákovi
  MUDr. Kataríne Kotlebovej
  MUDr. Tomášovi Zaviačičovi
  MUDr. Eduardovi Havlasovi

  Ak máte otázky, týkajúce sa rizík postihnutia a vyhľadávania postihnutia plodu vrodenou chybou (VVCH), náhodne vzniknutou pri počatí alebo v prvých týždňoch tehotenstva; ak máte otázky, týkajúce sa ultrazvukových vyšetrení, 3D ultrazvuku - položte svoju otázku v Poradni prenatálnej diagnostiky a USG.

   

  3774
 • Som v 1. mesiaci tehotenstva a som astmatička. Beriem lieky Xyzal 5mg, Seretide Discus 50/250 a Ventolin Inhaler. Chcem sa opýtať, či musim všetky lieky vysadiť? Môžu ubližiť bábätku? Za odpoveď pekne ďakujem

 • Dobrý deň, mám 2 týždne po pôrode. Absolvovala som kyretáž. Teraz mám veľmi slabé očistky, takmer žiadne. Je to v poriadku, alebo mám s tým niečo robiť. Moja gynekologička na to nereagovala. Ďakujem

 • Dobrý deň, s partnerom sme mali pohlavný styk, použili sme kondóm, vyvrcholenie sa uskutočnilo vo mne. Po vybraní penisu z pošvy partner skontroloval kondóm a nenašiel na ňom žiadne známky poškodenia či pretrhnutia, no ja som otehotnela. Chcela by som sa opýtať, ako je to možné? Ďakujem za odpoveď.

 • Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako zistím, že som tehotná. Kojim, mám 5-mesačné dieťa a menzes som mala len 2x, naposledy pred 6 týždňami. Ďakujem.

 • Dobrý deň. Končím 16.týž.tehot. a dnes mi zistili, že mám herpes zoster. Nedali mi žiadne lieky, lebo vraj je to ľahký stupeň. Chcem sa spýtať, či ohrozuje, alebo mohlo ohroziť toto ochorenie bábätko. Ďakujem

 • Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je vôbec možné otehotnieť v prvý deň po menštruácii alebo skôr posledný deň slabej menštruácií, viem, že sú to neplodné dni, ale no nie som si istá. Je to možné?

 • Dobrý deň, rada by som sa spýtala, či je možné otehotnieť počas menštruácie. Za odpoveď veľmi pekne ďakujeeeem.

 • Dobrý deň. Mám 15 rokov a mala som pohlavný styk, no vždy len chránený - maximálne 2x sa do mňa partner pokúšal "vojsť" bez ochrany, no nedal "ho" príliš hlboko a spravil to asi 2x. Potom vytiahol. Menštruácia mi mešká už 2 týždne. Robila som si aj test, no tehotná nie som. Zajtra skúsim ešte jeden. Keď nebudem, ako mám postupovať? Koľko asi stojí u gynekológa vyvolanie menštruácie? Musia byť prítomní aj rodičia? Nestačí iba kamoška? A dá sa zabrániť asi mesačnému tehotenstvu inak ako potratom? Ďakujem

 • Dobrý deň, mohli by ste mi odpovedať na nejaké otázky?Už týždeň mi mešká menštruácia a dnes som si spravila tehotenský test, lenže mi vyšiel, že nie som tehotná. Ale nie som si istá, či som si ho urobila správne, neviem, či sú to príznaky tehotenstva, niekedy počas dňa ale aj večer mám pichavé bolesti v podbrušku, často chodím močiť a už asi 4 dni v kuse ma nadúva, mám zväčšené prsníky a veľmi sa potím, mohli by ste mi povedať, či môžem byť tehotná?

 • Dobrý deň, chcem sa spýtať: ak som tehotná, musím navštíviť zubnú ambulanciu? Bude to lekár vyžadovať?Ďakujem, pekný deň