dnes má meniny Urban
zajtra Dušan
25.5. 2022
  MUDr. Ružena Sochorová, CSc
  Dermatologická poradňa

  S Vašimi dermatologickými problémami (choroby kože, alergiologické reakcie, pohlavné choroby,...) Vám rada pomôže

  S Vašimi dermatologickými problémami (choroby kože, alergiologické reakcie, pohlavné choroby,...) Vám rada pomôže

  MUDr. Ružena Sochorová, CSc., Lekárska kozmetika

  Opýtajte sa tu.


   

  310
 • Dobrý deň, uvítala by som Vašu radu. Môjmu synovi vybrali v lete nosné aj krčné mandle. Hneď na druhý deň sa mu objavili v oblasti pravej lopatky dve centimetrové popáleniny. Nikto si to nevedel vysvetliť a nemal k popáleninám ako prísť. Môže nejako súvisieť vybratie mandli s týmto problémom? (vylúčenie toxínov atd). Synovi ostali bolestivé jazvy a preto píšem, pretože po troch mesiacoch sa mi to zdá dlhá doba. Boli sme u kožného lekára, ten mu dal Fucidin masť, že to je infekcia. Ale masť nepomohla. Syn je liečený ako atopic, je sledovaný na imunológii pre respiračný syndróm a alergie. Užíva Xyzal. Intolerancia na mlieko. Má upravený jedálniček. Hodnoty imunity mal v poriadku. Ďakujem

 • Dobrý deň, pani doktorka, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám 4,5-mesačného chlapčeka, ktorý dosť často máva na tváričke lišaje. Snažíme sa to zmierniť tzv. holtovým krémom. Lišaj na tváričke zmizne, no po určitom čase sa opäť objaví. Chlapčeka nedojčím, je prikrmovaný mliekom (Nutrilon). Je potrebné zmeniť mlieko, príp. použiť iný krém na ošetrenie? Ďakujem

 • Dobrý deň, mám už veľa rokov seboroickú dermatitídu, ktorá má u mňa sezónny priebeh a prejavuje sa vo vlasoch a na tvári. Chcem sa opýtať, či túto chorobu môže dostať aj naše dieťa, ktoré plánujeme s priateľkou mať, teda či je to dedičné ochorenie? Súčasne so seboroickou dermatitídou som alergický na chlad. Majú tieto dve ochorenia nejakú vzájomnú súvislosť? Existujú v súčasnosti nejaké lieky na potlačenie uvedenej alergie?

 • Mám 31 rokov a trojmesačného syna, ktorého kojím a užívam antikoncepciu CERAZETTE. Veľmi mi začali vypadávať vlasy. Môžete mi poradiť niečo, čo by aspoň trocha zastavilo vypadávanie? Ďakujem.

 • Dobrý večer, moja otázka sa týka mojej 7-mesačnej dcéry, ktorá sa pred časom vysypala a bolo to asi z marhuľovej kompótovej šťavy. Chcem sa spýtať, kedy zasa môžem skúšať túto šťavu podať? Neškodí dlhodobé podávanie Fenistilu? Ďakujem

 • Dobrý deň, minulý rok asi v septembri sa mi začali na tele vyhadzovať pupáčiky, ktoré ma veľmi svrbeli, kožná lekárka mi diagnostikovala žihľavku, mala som držať diétu a brať Zodac. To som dodržala, ale problémy neustúpili ani po 3 mesiacoch, začali mi aj opúchať a neznesiteľne svrbieť rôzne časti tela. Po týchto 3 mesiacoch sa mi zrazu problémy stratili a nemala som ich až do septembra tohto roka. Sledujem, čo by mi túto reakciu mohlo vyvolať, ale skutočne neviem nájsť príčinu, keďže cez rok som jedla čokoľvek a žihľavku som vôbec nemala a zrazu sa mi znova začala vyhadzovať. Prosím o radu, čo žihľavku môže spôsobovať, prípadne, na aké vyšetrenie mám ísť. Ďakujem veľmi pekne.

 • Dobrý deň. Všimol som si na genitáliách 3 tmavočervené bradavice cca 1-1,5 mm, tvrdé, ohraničené. Laicky to vyzerá ako prisatý malý kliešť. Pri kúpaní sa mi nie silným pohybom podarilo jednu tuto „bradavičku“ nenásilne odtrhnúť - dá sa skoro povedať - odpadla. Bola plná krvi, ale neostala po nej skoro žiadna ranka a z ranky vôbec nedochádza ku krvácaniu - ani minimálnemu. Ranka je skoro neviditeľná. Je mi nepríjemné s tým ísť k lekárom a ani neviem kam. Prosím Vás o radu, čo s tým. Ďakujem.

 • Trpím seboroickou dermatitídou už veľa rokov a chcem sa opýtať, či je to nákazlivé a či človek s takouto chorobou môže darovať krv.

 • Dobrý deň, mám 24 rokov a zdá sa mi, že mám oveľa viac vyrážok (zapálených) aj na tvári, aj nejaké na chrbte. Mohla by som používať morskú soľ z mŕtveho mora v oblasti tváre, keď mám problémy s vyrážkami? A ešte jedna otázka: môže spôsobovať vyrážky aj nejaký gynekologický zápal? Ďakujem

 • Dobrý deň, mám v okolí pošvy asi kondylómy, sú to také stopkaté útvary farby kože, sú dosť rozrastené, stále sa zväčšujú. Ako sa odstraňujú a kam mám s tým ísť, kožnej alebo gynekologičke. Kto ich odstráni skôr?