dnes má meniny Urban
zajtra Dušan
25.5. 2022
  INCO FORUM SK
  Poradňa inkontinencie

  Inkontinencia je samovoľný únik moču a trpí ním 27 % žien a 15,4 % mužov. Ak sa problém zistí včas, dá sa liečiť a vyliečiť.

  Trápia Vás problémy s únikom moču? Staráte sa o osobu, trpiacu týmto problémom? Hanbíte sa zdôveriť sa svojmu lekárovi? Radi Vám diskrétne poradíme v tejto poradni.

  Pacientska organizácia Minúty zdravia, ktorá zastupuje pacientov trpiacich inkontinenciou, zriadila aj bezplatnú linku, na ktorú môžu pacienti zavolať v stanovenom čase a na ktorej dostanú základné informácie, ako si poradiť v takýchto prípadoch: 0800 134 560, pondelok až štvrtok 9,00 – 13,00 hod.
   

  15
 • Mám 13 rokov a pomočujem sa. Jedná sa o denné pomočovanie, beriem lieky ditropan, čo mám ešte robiť?

 • Poprosím vás o radu, mám šesťročnú sestru, práve nastúpila do prvého
  ročníka, ale stále sa pocikáva, aj zo školy chodí s mokrými nohavicami. Je
  to jedno, či je to cez deň alebo v noci. Keď sa nepociká celkom, aspoň má
  mokré gate. Boli sme aj u detskej lekárky, ale tá povedala, že to musí sama
  prestať, ale myslím si, že v tomto veku je už dosť uvedomelá a napriek tomu
  sa jej to stáva. Je potrebné nejaké psychologické vyšetrenie, alebo akým
  smerom sa mám uberať, alebo respektíve moja mamka, lebo ja sama čakám
  bábätko a viem, aká je zúfalá. Veľmi pekne vám ďakujem za radu

 • Dobrý deň! Mám 26 rokov a mám problém s nočným pomočovaním. Už ako dieťa som sa pomočovala, ale keď som bola už staršia, tak to prešlo. Aj som bola liečená v detstve, ale podľa môjho názoru, tá liečba nemala u mňa žiaden výsledok. Už mám aj dve deti a napriek tomu to neprestáva, aj keď za posledné roky (t.j. asi 10-14 rokov dozadu) to pomočovanie bolo zriedkavé a všimla som si, že som sa pomočila, len keď som bola chorá alebo veľmi unavená, ale aj to len párkrát do roka. Ale teraz sa to zhoršilo, za posledné 3 týždne som sa pomočila každú noc len raz nie a už neviem, čo mám robiť. Veľmi ma to trápi, ale k lekárovi sa hanbím ísť, aj rozprávať sa o tom s ním, tak sa obraciam na vás s prosbou o radu. Ďakujem

 • Mojej 8-ročnej dcére po opakovaných zápaloch obličiek zistili obojstranný reflux obličky a nasadili jej profylak. liečbu - zinat a uroxal. Od mala trpí nočným pomočovaním - musím ju budiť 1hod. po zaspaní a aj tak sa jej 2-3-krát mesačne stáva, že sa pociká. Od posledného zápalu vo februári je to však oveľa častejšie. Čo ešte môžem spraviť?

 • Mojej 7-mesačnej dcére zistili v moči nález. Je to diagnóza N 390. Na odporúčaní pre nefrológa je IMC recid. Trpí moja dcérka? Bolí ju niečo, alebo páli pri močení? Je možné, že kvôli tomu sa v noci budí každú hodinu a pol? Môže tým trpieť už od narodenia, alebo som niečo zanedbala? Kojím ju stále, teraz už pridávame polievky a ovocie. Ďakujem pekne za odpoveď.

 • Dobrý deň! Mám 18 rokov a mám problém s pomočovaním v noci! Neviem, čo mám robiť! Myslela som, že to prejde, ale nič! Hanbím sa ísť k lekárovi! Prosím, pomôžte mi! Objednám si aj lieky, ak sú také, ale k lekárovi nepôjdem! Ak sa mám toho zbaviť? Emma

 • Dobrý deň. Ja som vám už písala, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Na vašu radu, pán doktor Valanský, som vyhľadala opäť detského urológa, kde začali riešiť dcérkin problém, ktorá ma problémy s kvapkaním moču. Taktiež majú podozrenie na ektopický močovod a odporučili vyšetrenia na potvrdenie alebo vylúčenie tohto problému. Lenže aj zistili, že má nález na ľavej obličke, že ju má dilatovnú na 8 mm a je tam opuch. Táto zmena nastala po roku od posledného ultrazvuku obličiek. Ak sa táto diagnóza ektopického močovodu potvrdí, tak ho majú vraj prišiť. Zabráni to ďalšej zmene na obličke? Ja sa o dcéru bojím, lebo neviem, prečo má túto zmenu na obličke a či sa naďalej nejako nezmení. A ak sa táto diagnóza nepotvrdí, čo urobia, aby nenastala ďalšia zmena?

  Za odpoveď vopred ďakujem.

 • Dobrý deň, mám 3-ročnú dcéru, ktorá sa občas počas noci počúra. Niekedy sa prebudí a ide sa vyčúrať, ale väčšinou je to tak, že sa neprebudí. Keď ju zobudím, spolupracuje, ide na záchod, potom si ľahne a zaspí. Je dispenzarizovaná v nefrolog. ambulancii (v 6 mesiacoch prekonala pyelonefritídu), lekárka vylúčila iný dôvod, prečo by sa mala pomočovať. Odporučila nám nácvik ako pri enuréze, no všade v odborných časopisoch sa píše, že do 5 rokov to nie je problém. Mám jej dať späť plienku, alebo to nechať na ňu? Bojím sa, že keď je mokrá počas noci, môže sa nachladiť. Chodí do škôlky, kde sa počas obed. spánku takmer pravidelne počúra, hoci učiteľky tvrdia, že ju pred ním dali na záchod, dcéra hovorí, že sa vyčúrať nebola. Ďakujem za odpoveď.
  Martina

 • Dobrý deň. Mám šesťročného syna a máme problém s nočným pomočovaním. Sem-tam sa mu v noci stane, že mu "cvrkne" do pyžamka. Nie veľa, iba pár kvapiek. Na to sa zobudí, ide sa vycikať a prezlečie sa. Niekedy sa mu to nestane aj mesiac - dva a potom aj dvakrát po sebe. Vyšetrenie moču sme absolvovali, všetko bolo v poriadku. O psychické problémy sa uňho určite nejedná. Varievam mu urologický čajík. Neviem, čo by som mala ešte urobiť. Ďakujem Vám vopred za radu.

 • Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu. Dcéra, ktorá má problém bude mať o mesiac štyri roky. Jej problém spočíva v tom, že keď sa vyciká, začne jej po odchode zo záchodu unikať ešte moč. Stáva sa jej to iba po vycikaní. Musím ešte podotknúť, že dcéra s pocikávaním nemávala problém. Ani v súčasnosti sa nepocikáva a moč jej neuniká, ani v priebehu dňa. Vždy sa to stáva iba po vycikaní. Nemala ani dva roky, keď sa odnaučila od plienok. Je poslušná a nemá žiaden psychický problém. Tento problém začala asi mesiac alebo dva potom, že prekonala "rezáka". Nazvala to tak naša pani doktorka,
  keď mala naša dcérka bolesti po cikaní a aj v priebehu dňa. Neviem, či to bol zápal močových ciest, ale po vyšetrení moču sa zistilo, že výsledky sú v poriadku. Odber moču sa opakoval aj neskôr a je v poriadku. Tá jej bolesť trvala asi tri dni, odvtedy sa to neopakovalo. Chcela by som sa spýtať, či to môže s tým súvisieť a ako mám postupovať. Dcéru začína trápiť tento problém a niekedy má aj strach, že sa jej to stane.