dnes má meniny Vladimíra
zajtra Hedviga
16.10. 2019
Vysávanie? To je hračka
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Od septembra sa s vysávaním radi vyhrajú nielen mamky, ale aj tatovia :) Spoločnosť Electrolux priniesla na trh bezkáblový vysávač Pure F9, ktorý využíva technológiu výkonnej batérie a inovatívne dizajnové riešenia. Kombinuje výkon hlavného, klasického vysávača so slobodou, ktorú štandardne ponúka tyčový vysávač.

Pure F9 ponúka bezkonkurenčnú všestrannosť," hovorí Ola Nilsson, Head of Electrolux business area Home Care & Small Domestic Appliances. „Ide o bezkáblový vysávač, ktorý sa nedopustí žiadnej chyby a zároveň je naozaj výkonný. Môžete ho využívať na všetky typy povrchov, od podláh až po záclony – povysáva celý dom, od dola až nahor, a to všetko na jedno nabitie,“ dodáva Nilsson.

Medzi najdôležitejšie vychytávky patrí mechanizmus flexibilnej hlavnej jednotky, ktorý umožňuje používateľom posúvať polohu hlavnej jednotky tak, aby spolu s výsuvnou hadicou umožnila ľahký prístup pod nábytok a iné, ťažšie dostupné miesta. Jeho sací výkon sa automaticky prispôsobuje povrchu, ktorý je vysávaný podľa toho, či ide o koberec alebo tvrdú podlahu. Vďaka ergonomickému dizajnu je možné nastaviť bezkáblový vysávač presne na požadovanú výšku.

Vysávač bol prvýkrát predstavený na veľtrhu IFA v Berlíne 31. augusta 2018.

Čo nás v redakcii pri jeho testovaní zaujalo?
Pure F9 má výborný sací výkon a keďže preferujeme tichšie vysávanie, potešilo nás TICHÉ vysávanie pri výbornom saní. 
Výsuvná hadica je pre bežné rýchle vysávanie schovaná v konštrukcii, nezavadzia. Pri potrebe použitia je však nepevná a ťažko sa s ňou manipuluje. Alebo sme to nezvládli :)
Áno - na podstavci pri nabíjaní vyzerá pútavo a veru aj všetkých zaujal :)
Je výborným rýchlym pomocníkom bez zdĺhavého vyťahovania - schovávania, ... naťahovania šnúry, ...
Nádobka na smeti sa dá ľahko vyčistiť. Aj filtre umyť - len si treba dať pozor na čas nevyhutný na ich vysušenie pred novým použitím.
Vysávač je tak stále čistý a doslova "lákavý" na použitie. Nehovoriac o detských pomocníkoch, ktorých fascinuje svetielkovanie pri nabíjaní či svetlo pri vysávaní :) - veľmi užitočná komfortná pomôcka. 
Výborné je použitie pre čistenie interiéru auta - ľahký vysávač bez šnúry.
Ako veľké mínus však hodnotíme vysokú cenu.